Gelişticiler için Apple watchOS 4 yayınlandı

0

Apple, aşağıdaki bağlantılara tıklayarak inceleyebileceğiniz Mac ve iOS işletim sistemlerinin geliştirici sürümlerinin yanı sıra Apple Watch için watchOS işletim sisteminin sonraki versiyonunun geliştiricilere açık formunu yayınladı.

MacOS High Sierra’nın detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

iOS 11’in detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

watchOS 4 şeklinde isimlendirilen söz konusu versiyon, önümüzdeki aylarda tüm Apple Watch kullanıcılarına sunulacak işletim sisteminin detaylarını içeriyor. Önemli yeniliklerle gelecek olan yazılım, kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmeyi hedefliyor.

Yeni özellikler arasında Siri saat kadranı dikkat çekiyor. Burada hatırlatıcılar, trafik durumu, HomeKit menüleri bir arada sunuluyor. Kullanıcılar, ekranı kaydırarak bilgilere erişebilecek. Ayrıca ekranın üzerindeki ikon tıklanarak Siri kullanımı gerçekleştirilebilecek.

Apple, ayrıca Kaleidoscope adını alan saat kadranını da sunuyor. Ek olarak Mickey Mouse temalı kadranlarına ek olarak Toy Story de geliyor. Gençlere ve çocuklara yönelik sunulan bu tür geliştirmeler dikkat çekiyor.

Sağlık uygulaması, aylık meydan okumalar özelliği kazanıyor; kullanıcılar, daha zorlu görevleri tamamlamaya çalışırken motivasyonlarını da üst seviyelerde tutabilecek.

Egzersiz uygulaması, yüzme alanındaki yeni fonksiyonları ile öne çıkıyor. Birden fazla çalışma modunun aynı anda kullanımı, yüksek yoğunluklu çalışma modu, NFC özellikli cihazlarla iletişim ve dolayısıyla daha fazla sayıda Apple Watch uyumlu cihaz da watchOS 4’ün detayları arasında.

Cevap bırakın