En popüler fotoğraf düzenleme uygulamaları

0

Günümüzde fotoğrafların önemli bir bölümü akıllı telefonlarla çekiliyor ve çoğunlukla da sosyal medyada paylaşılıyor. Fotoğrafları eskisi gibi bilgisayara aktarmaya bile gerek duymuyor ve bulut servislerinde yedekliyoruz. Paylaşım öncesi düzenleme işlemleri içinse bize bilgisayardaki yazılımları aratmayacak mobil uygulamalar yetiyor. Bu yazıda akıllı telefonda pratik olarak fotoğraflarınızı düzenleyebileceğiniz uygulamalar öneriyorum.

Photoshop Express

Photoshop Express

Fotoğraf düzenleme denilince ilk akla gelen yazılım, Adobe şirketinin Photoshop adlı ürünüdür. Photoshop’un akıllı telefon ve tablet bilgisayar kullanıcılarının yararlanabileceği mobil uygulamasının adı ise, Adobe Express. Bu uygulama oldukça pratik. Fotoğrafları yeniden boyutlandırma, renk filtreleri, ışık ayarları gibi pek çok özellikten kolayca yararlanılabiliyor.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Snapseed

Snapseed

Fotoğraf düzenlemek için kullanabileceğiniz bir başka güçlü alternatif ise Google şirketi tarafından geliştirilen Snapseed. Profesyonel düzeyde fotoğraf düzenleme seçenekleri sunan uygulamayla, en sıradan bir fotoğrafı bile çarpıcı hale getirmeniz mümkün. Çeşitli efektler, ışık oyunları, bulanıklık ya da netlikle ilgili düzenleme fonksiyonları elinizin altında. Gerisi ise tamamen hayal gücünüze kalmış.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

VSCO

VSCO

Fotoğraf düzenlemek ve paylaşmak için akıllı telefonunuzda bulunması gereken bir diğer mobil uygulama ise VSCO. Akıllı telefonla çekilen fotoğraflarınıza profesyonel dokunuşlar yapmanızı sağlayan uygulama aynı zamanda fotoğraf paylaşımı yapan geniş bir kullanıcı kitlesine sahip. Uygulamayı yükledikten sonra kendinize profil oluşturmayı ve dostlarınızla paylaşmayı unutmayın.

Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Cupslice Photo Editor

Cupslice Photo Editor

Önereceğim son fotoğraf düzenleme uygulaması ise pratikliğiyle ilgimi çeken Cupslice Photo Editor. Uygulamayla fotoğrafları yeniden boyutlamak, efektler uygulamak, çerçeveler kullanmak ve üzerlerine yazılar yazmak mümkün. En popüler özelliklerinden biri ise portre fotoğraflarındaki pürüzleri giderebiliyor olması.

Uygulamayı Android için buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size fotoğraf düzenleme uygulamaları hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. Fotoğrafçılıkla ilgili daha fazla uygulama seçeneği görmek isterseniz buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

En popüler açık kaynak yazılımları

Formda kalmanıza yardımcı olacak akıllı bileklik önerileri

Akıllı baskül ile formunuzu koruyun

Cevap bırakın