Cyberpunk 2077 Ray Tracing teknolojisi ile geliyor

0

NVIDIA ve CD PROJEKT RED Geforce RTX’in Cyberpunk 2077’nin resmi teknoloji partneri olduğunu duyurdu. İki şirket gerçek zamanlı ışın izleme teknolojisini oyuna entegre etmek için birlikte çalışacak.

Cyberpunk 2077, E3 2018’de 100’ün üzerinde ödül kazanırken, Gamespot da oyunu “son 10 yılın en fazla beklenen oyunlarından biri” olarak nitelendiriyor.

Oyun, CD PROJEKT RED’in çok beğenilen ve sayısız “Yılın Oyunu” ödülünü kazanan The Witcher 3: Wild Hunt’dan sonraki projesi olma özelliğini taşıyor. Diğer taraftan NVIDIA ve CD PROJEKT RED, 10 yıldan uzun bir süredir teknoloji konusunda işbirliği yapıyor.

NVIDIA Geforce Pazarlama Müdürü Matt Wuebbling: “Cyberpunk 2077 ‘First-Person’ perspektifiyle, derinlemesine ‘Role-Playing’ deneyimiyle aynı zamanda hikâyesini anlatmak için karmaşık ve sürükleyici bir dünya yaratan son derece iddialı bir oyun. Bize göre Cyberpunk dünyası, ışın izleme teknolojisinin getirdiği gerçekçi ışıklandırma özelliğinden çok büyük oranda faydalanacak” dedi.

Gerçek zamanlı görsel efektler…

Işın izleme, filmlere ultra gerçekçi görsel efektleri sağlayan gelişmiş bir grafik tekniğidir. NVIDIA GeForce RTX ekran kartları, ışın izlemeyi hızlandırmak için özel olarak tasarlanmış bir işlemci çekirdeği içeriyor, böylece oyunlardaki görsel efektler gerçek zamanlı olarak elde edilebiliyor.

Cyberpunk 2077 güç ve sihir takıntılı karanlık bir şehirde, aksiyon-macera türünde bir açık-dünya oyunu. Oyun, V adında ölümsüzlüğün anahtarı bir tür ‘İmplant’ın peşinde olan bir paralı askerle oynanıyor.

Cevap bırakın