Anker Soundcore Life Note kablosuz kulaklık neler sunuyor?

0

Hem müzik dinlemek hem de telefon görüşmeleri yapmak isteyenlere, Anker firmasının Life Note model kablosuz kulaklığını önerebilirim. Grafen sürücüler ve aptX teknolojisiyle CD kalitesine yakın ses veren bu kulaklık, dört mikrofonla da telefon görüşmelerinde dış sesleri algılayıp dengeleyebiliyor.

Anker Life Note, kulak içi kullanım için tasarlanmış bir kulaklık. Life Note, True Wireless Stereo (TWS), yani Gerçek Kablosuz Stereo bir ürün kategorisine giren bir ürün. Bu ürün, günlük kullanımda kaliteli müzik dinlemek ve sorunsuz telefon görüşmesi yapabilmek için gereken teknolojileri size sunuyor. Anker Life Note’un kutu içeriğine baktığımızda, şarj kutusu, şarj kutusu içinde gelen iki adet kulaklık, 4 çift yedek silikon kulak adaptörü, USB-C girişli şarj kablosu, kullanım kılavuzu ve garanti belgesinin çıktığını görüyoruz.

Oval bir kutuda geliyor

Tasarım özelliklerine baktığımızda, Life Note’un mat siyah köşeleri yuvarlatılmış oval bir şarj kutusu içinde geldiğini görüyoruz. Bu şarj kutusu oval ve köşeleri yuvarlatılmış tasarımıyla kolayca taşınabilir. Pantolon, gömlek veya ceket cebimize rahatlıkla sığabilir. Bu açıdan kutu tasarımını da beğendiğimi söyleyebilirim. Şarj kutusunun ön yüzünde şarj seviyesiyle ilgili bilgilendirme için tek bir led ışık bulunuyor. Kutusun üst yüzeyinde Soundcore yazısını görüyoruz. Çünkü bu ürün Anker’ın Soundcore ürün ailesinin bir üyesi.

Şarj girişi USB-C’li

Şarj yuvası kutunun arka yüzeyinde konumlandırılmış. Ürünle gelen USB-C girişli şarj kablosunu buraya takarak kulaklığınızı şarj edebilirsiniz. Şark kutusunun içine baktığımızda kulaklıkların kutu içerisinde yatay şekilde konumlandırıldığını görüyoruz. Burada sağ ve sol kulaklığın yerleri Left ve Right yazılarıyla belirtilmiş. Kulaklıklar oldukça şık mat siyah malzemeden üretilmiş. Kulaklıkların üzerindeki fiziksel butonlarda siyah parlak malzeme tercih edilmiş.

Anker Life Note

5 farklı silikon başlık

Ürünün kutusundan 4 çift yedek silikon kulak adaptörü çıktığını söylemiştim. Kulaklıkların üzerindekiyle birlikte 5 farklı boyutta kulak adaptörüne sahip oluyorsunuz. Bu da kulaklarınıza en uygun silikon adaptörü bulmak için size daha fazla esneklik ve seçenek sağlıyor. Anker Soundcore Life Note kablosuz kulaklık, Bluetooth 5 teknolojisini destekliyor. Bluetooth 5, daha önceki teknolojilere göre daha fazla menzile sahip.

Bluetooth 5 destekli

Bluetooth 5 sinyalleri, teorik olarak 800 feet yani 243,84 metreye kadar uzağa ulaşabiliyor. Bu tabii ki açık alanlar için geçerli veriler. Kapalı alanlarda Bluetooth 5 teknolojiyle araya duvarlar gireceği için 10-15 metreden sonra müzikte kopmalar yaşandığını göreceksiniz. Bu da doğaldır. Bluetooth 5 ayrıca mobil cihazların daha az enerji tüketmesini sağlıyor ve bu sayede de batarya ömrüne de olumlu anlamda etki ediyor. Müzik kalitesi anlamında da Bluetooth 5, daha fazla veri aktarımını mümkün kıldığı için olumlu bir katkı sağlıyor.

Tek adımda eşleştir

Life Note’ta Tek Adımda Eşleştirme özelliği mevcut. Bu sayede ürünü cihazlarınızla Bluetooth aracılığıyla eşleştirmeniz kolaylaşıyor. Akıllı telefonunuzun Bluetooth ayarlarına girdiğinizde Life Note’un adını göreceksiniz, tek bir dokunuşla kulaklık ile cihazınız eşleşecek. Life Note kablosuz kulaklıklar, şarj kutusundan çıkardığınızda otomatik olarak son eşleştirilen cihaza bağlanıyor.

Botunları fiziksel

Hem sol hem de sağ kulaklıkta birer adet fiziksel buton bulunuyor. Bu butonlarla müzik başlatma ve durdurma, önceki ya da sonraki parçaya geçme ile çağrı cevaplama ve sonlandırma işlevleri yerine getirilebiliyor. Sol kulaklıktaki butona iki kez bastığınızda önceki parçaya, sağ kulaklıktaki butona iki kez bastığınızda sonraki parçaya atlıyor. Müziği başlatmak ya da durdurmak için sol ya da sağ kulaklıktaki butonlara bir kez basmanız yeterli.

Asistan desteği

Aynı şekilde gelen çağrıları cevaplayıp, görüşmeyi sonlandırmak için de butonlara bir kez basmanız yeterli oluyor. Butonlara sürekli bastığınızda akıllı asistan devreye giriyor. Apple kullanıcıları için Siri, Android kullanıcıları için Google Asistan ya da Samsung Bixby kullanılabiliyor. Ancak butonların dokunmatik değil de fiziksel olmasının şöyle bir dezavantajı var: Butonlara bastığınızda kulaklığın bir miktar kulağınıza baskı yapması rahatsız edici olabiliyor. Diğer yandan, kulaklık üzerinde ses kontrolü yok. Ses ayarını telefonunuzdan yapmanız gerekiyor.

Suya karşı dayanıklı

Life Note, sıvılara karşı IPX5 seviyesinde korumaya sahip. IPX5, ürünün basınçlı suya dayanıklı olduğu anlamına geliyor. Suya dayanıklı gövdesi sayesinde kulaklıklar, ansızın sağanak yağmur bastırdığında bile sorunsuz çalışmaya devam ediyor. Hava koşulları ne olursa olsun ürün zarar görmeden size eşlik etmeyi sürdürüyor.

Anker Life Note

CD kalitesine yakın sonuç

Anker Life Note’ta Qualcomm firmasının aptX teknolojisi mevcut. Bu teknoloji, kablosuz kulaklıklarda CD kalitesine yakın ses elde edilmesini sağlıyor. aptX teknolojisiyle cihazlarınızdan kulaklığınıza veri aktarımı müzikte en az kayıpla iletiliyor ve bu da yüksek kalitede müzik dinlemenizi mümkün kılıyor.

Grafen sürücülerle daha iyi ses

Life Note’un ses kalitesine etki eden en önemli faktörlerden biri grafen sürücülere sahip olması. Grafen malzeme, kulaklığın tüm frekans aralıklarında daha doğru sesler elde edilmesini sağlıyor. Üründe ayrıca Anker’in düşük frekanstaki sesleri gerçek zamanlı olarak analiz eden ve anında yoğunlaştıran özel BassUp teknolojisi mevcut. BassUp teknolojisi, dinlediğiniz müzikte bass sesler düşükte anında yüzde 43’e kadar yükseltebiliyor. Bu da dinlediğiniz müziğin kalitesine olumlu etki ediyor. Bass sesler beklediğimden daha güçlü, müzik kalitesinden memnun kaldığımı söyleyebilirim.

Dört mikrofonla görüşme

Anker Life Note’da sağda iki solda iki olmak üzere dört adet mikrofon bulunuyor. Bu mikrofonlardan ikisi sizin sesinizi karşınızdaki kişiye iletmek için kullanılıyor. Diğer iki mikrofon ortam seslerini algılayıp dış sesleri bastırıp, sizin karşı tarafa giden sesinizi yükselterek görüşmelerinizi daha sağlıklı gerçekleştirmenizi sağlıyor. Bunu Qualcomm’un cVc 8.0 teknolojisi sağlıyor. Üründe dış sesleri engellemek için pasif gürültü önleme teknolojisi mevcut.

Anker Life Note

İzolasyonu yeterli

Maalesef Aktif Gürültü Önleme (ANC)  teknolojisi bulunmuyor. Buna rağmen dış sesleri engelleme ve izolasyon konusunda nispeten başarılı olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca telefon görüşmelerinizi yaparken kendi sesinizi duymak ve dışarıdaysanız dış sesleri de güvenlik açısından fark etmek için tek kulaklıkla kullanmanızı öneririm.

Telefon görüşmesinde iyi

Ben genellikle telefon görüşmelerimi yaparken ürünün şarj kutusundan sadece sağ kulaklığı alıp kulağıma takmayı tercih ediyorum. Size de tavsiye ederim. Pratikte ben telefon görüşmelerimi yaparken ürünü test ettim. Sesimin karşı tarafa ulaşmasında olumsuz bir sonuç elde etmedim. Mikrofon açısından ürünü başarılı buldum. Ayrıca görüşmelerim sırasında karşımdaki kişilerin sesleri de bana sorunsuz ve hatta yüksek kalitede ulaşıyordu.

Tek şarjla 7 saat kullanım

Anker Life Note kablosuz kulaklığın pil ömrüne gelirsek; ürün pil ömrü açısından da iyi sonuç veriyor. Ürün tek şarjla 7 saatlik kullanım ömrü vadediyor. Bu süre şarj kutusuyla birlikte toplamda 40 saate kadar çıkabiliyor. Life Note’ta ayrıca hızlı şarj özelliği de destekleniyor. Şarjınız azaldığı durumlarda sadece 10 dakika şarj ile 1 saate kadar kullanım ömrü elde edebiliyorsunuz. Ürün, kutu içerisinden çıkan USB-C kabloyla şarj ediliyor. Kulaklığınızı USB priz, bilgisayar ya da taşınabilir batarya ile şarj edebilirsiniz. Ürünün siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneği bulunuyor.

Anker Soundcore Life Note video incelemesini aşağıdan izleyebilirsiniz:

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda Anker Soundcore Life Note kablosuz kulaklık hakkında detaylı bilgi vermeye çalıştım. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan tüm kablosuz kulak içi kulaklık ürünlerini buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıya yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Sizi serinletmeye aday vantilatör modelleri

Logitech MX Vertical ergonomik fare incelemesi

Gerçek zamanlı konum takibi yapan akıllı çocuk saati

Cevap bırakın