Samsung’un Galaxy Z Flip odaklı yeni patenti

Samsung akıllı telefon tarafında yeni patentler almaya devam ediyor. Samsung Galaxy Z Flip patenti ortaya çıkan şirketin yeni hamlesinde ise tasarım tarafında bir değişiklik yatıyor. Katlanabilir telefonları ilk piyasaya süren şirketlerden birisi olan Samsung, farklı katlanabilir tasarımları da denemekten geri kalmıyor.

Samsung Galaxy Z Flip patenti ile gündeme geldi

LetsGoDigital tarafından sızdırılan yeni bir rapora göre Samsung, hem içe hem de dışa doğru katlanabilen bir patent aldı. İki yöne de katlanabilen bir telefon tasarlamayı hedefleyen şirketin bunu hangi cihaza getireceği bilinmiyor ancak büyük ihtimalle Galaxy Z Flip modelinde bu tasarım görülecek.

Patentin detaylarında ise geçen yılın ekim ayında başvurulduğu ve Galaxy Z Flip benzeri uzatılmış bir ekrana sahip kapaklı telefon görülüyor. Telefonun her iki yöne de katlanabilme özelliğine sahip olacağı için menteşeli bir mekanik sisteme yer vereceği de tahminler arasında yer alıyor. Esnek bir ekranın tercih edileceği ve bu sayede katlandığında dış tarafta kalacak ekranın korunacağı söyleniyor.

Cihazın iki yöne de katlanabilir özelliğine ek olarak ön tarafta iki kameranın yer aldığı da belirtiliyor. Güvenlik endişesi sebebiyle flaş kullanılmadığı vurgulanıyor ve Samsung, flaşa bir çözüm olarak ekran aydınlatma teknolojisini kullanacağı belirtiliyor. Telefon katlanabilir ekranlı olacak ve enterasan bir biçimde ekran altı parmak izi okuyucusuna sahip olacak. Eğer Samsung böyle bir tasarım tercih ederse bir ilki başarmış olacak.

samsung galaxy z flipSamsung Galaxy Z Flip patentSamsung Galaxy Z Flip tasarım
Yorumlar (0)
Yorum Ekle