YouTube videoları için en eğlenceli ve kullanışlı araçlar

0

YouTube videoları izlerken en eğlenceli ve kullanışlı deneyim için bu araçları kullanabilirsiniz.

Kesinti yaşamadan, akıcı bir video ve ses kalitesinde YouTube izlemeye ne dersiniz? İstediğiniz videoları ve şarkıları indirmek, daha iyi arama yapmak da mümkün.

Bir zamanlar amatör video yüklemek için kullanıcılarını teşvik eden YouTube, artık birçok profesyonel videonun, canlı yayının, hatta filmlerin ve dizilerin adresi oldu. #evdekal mottosuyla daha da çok videonun izlendiği sosyal ağdaki deneyiminizi iyileştirmek için belirli ayarlar ve araçlardan faydalanabilirsiniz.

En eğlenceli ve kullanışlı YouTube videoları için araçlar

Turn Off The Lights, web sitelerinin video dışındaki öğelerini koyulaştırır ve bu nedenle ilgili videoya odaklanır. Eklenti, bilinen tüm video web sitelerinde çalışır ve mevcut tarayıcıların çoğu için bir uzantı olarak kullanılabilir. Araç ayrıca mobil cihazlar için ücretsiz bir uygulama olarak mevcuttur, Windows ve Mac için masaüstü sürümleri ise ücretlidir.

Always on top adlı Firefox eklentisi, başka bir pencereyi tıklasanız bile her zaman ön planda bir Firefox penceresi görüntüleyerek videoyu ekranda tutar. İşlev araç çubuğu veya kısayollar üzerinden etkinleştirilebilir. Böylece videoyu tek bir pencerede başlatabilir ve eklentiyi kullanarak her zaman ön planda çalıştırabilirsiniz.

Firefox eklentisi ProxTube, YouTube’daki ülkeye özgü video kilitlerini açmaya yarıyor. Araç, engellenen bir video çağrıldığında otomatik olarak bir ABD proxy’si arar. Ücretsiz ama reklam destekli araç, bazı sayfalarda fiyat karşılaştırmaları gösteren küçük bir alışveriş eklentisi ile birlikte geliyor. Ancak, istenirse uzantı ayarlarından bunu devre dışı bırakabilirsiniz. Chrome için de ProxFlow adlı aynı işlevi gören bir eklenti var.

YouTube without DASH Playback, videoların DASH işlevi devre dışı bırakılarak tamamen ön belleğe alınmasını sağlıyor. Her video için bu işlevi, tarayıcı menü çubuğundaki bir düğme ile ayrı ayrı etkinleştirilebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz

YouTube Auto Buffer & Auto HD, DASH protokolünü atlar ve videoları otomatik oynatmadan YouTube’da ön belleğe alır. Varsa çözünürlük seçeneğini otomatik olarak HD’ye ayarlar. Kullanabilmeniz için sisteminizde Greasemonkey (Firefo) veya Tampermonkey (Opera, Google Chrome) gerekir.

Tarayıcı eklentisi ProxMate, birçok web sitesinde ve kanalda ülkeye özgü video ve müziğin engellenmesini engelliyor. Böylece YouTube, Hulu, Pandora, iHeart, Vevo, MTV ve benzerlerinde engellenen içeriği oynatabilirsiniz. Araç otomatik olarak hızlı bir proxy sunucusu bulup kullanıyor. Kurulum ve kayıt sonrasında, ProxMate 14 gün boyunca ücretsiz, bundan sonra ise ücretli bir abonelik gerektiriyor.

Free YouTube to MP3 Converter ile YouTube ve diğer FLV videolarından ses parçalarını kolayca indirebilir, dönüştürebilir, oynatabilir ve kaydedebilirsiniz. Reklam görüntüleyerek çalışan bu ücretsiz yazılım, depolanan ses dosyaları için çeşitli çıktı biçimlerini, çeşitli kalite seçeneklerini ve toplu olarak birden fazla dosyayı indirme ve dönüştürmeyi destekliyor.

Tarayıcı eklentisi Simple YouTube MP3 Button, Firefox ve Opera için kullanılabilir ve tarayıcıdaki her videonun altına bir MP3 indirme düğmesi yerleştirir. Tek bir tıklamayla, ilgili videonun sesi bir MP3 dosyası olarak indirilebiliyor. Eklenti, mümkün olan en yüksek ses kalitesini otomatik ayarlıyor.

Download YouTube Vieoes as MP4, Firefox ve Opera’ya bir düğme ekleyerek o an açık YouTube videolarının doğrudan indirilmesini sağlıyor. Kurulumdan sonra, videonun altında çıkan bir çubuk ile iki farklı kalite seviyesi seçilebiliyor. Araç, Safari ve Chrome ile de kullanılabilir ama bunun için Tampermonkey kurmalısınız.

YouTube’da yaş kısıtlaması olan videoları izlemek istiyorsanız, geçerli bir Google hesabıyla giriş yapmanız gerekir. YouTube Age Unrestrictor, bu yaş sınırlamasını atlıyor. Bu şekilde, giriş yapmayan kullanıcılar bile YouTube’da engellenen videoları görebilir.

Greasemonkey betiği YouTube +, kullanıcıya YouTube’da videoları kendi açılır pencerelerinde oynatma, 60 fps’yi devre dışı bırakma, YouTube tarafından önerilen kanallar için bir kara liste oluşturma, otomatik oynatma ayarları ve diğer birçok işlevin olduğu özellikleri sunuyor. Kurulumdan sonra kontrol öğeleri doğrudan videonun altında ekrana geliyor. YouTube +, Chrome üzerinde de çalışıyor.

Firefox eklentisi YouTube Control Center, YouTube kullanıcılarına birçok ek ayar sunuyor. Tarayıcının menü çubuğuna bir düğme olarak entegre olup tüm açık YouTube sekmelerini ve pencerelerini kontrol etmenizi sağlıyor. Tercih edilen video kalitesini, standart ses seviyesini ayarlayıp, otomatik oynatma ve ön bellek ayarlarını değiştirebilirsiniz.

Cevap bırakın