YouTube Gaming uygulamasının fişi çekiliyor

0

YouTube Gaming uygulamasının önümüzdeki aylarda kapatılacağı açıklandı. Ancak yoğun ilgi gören web portalı, beklenildiği üzere yaşamını devam ettirecek. İşte detaylar…

YouTube Gaming uygulaması geçtiğimiz yıllarda (2015 sonu) yayınlanmıştı. Genel itibarıyla ilgi gören ve eğlence kategorisinde dikkat çekici bir konum elde eden uygulamada oyun severlerin daha fazla oyun içeriği keşfetmesine yardımcı öğeler dikkat çekiyordu. Ancak özelliklerinin çoğunun aşama aşama olmak üzere YouTube uygulamasına geçişiyle birlikte ayrı bir YouTube Gaming uygulamasına duyulacak ihtiyaç da sorgulanmaya başlamıştı ki beklenen karar geldi…

Bir Google şirketi olan YouTube, Gaming uygulamasını 2019 Mart’ı itibarıyla sonlandırma kararını kamuoyuyla paylaştı. Böylelikle artık gerekliliği sorgulanan uygulamanın fişi çekilmiş olacak.

Öte yandan YouTube Gaming platformu tamamen ortadan kaldırılmıyor; oyun içerikleri mevcut web portalı üzerinden erişilebilir olmaya devam edilecek. Bu platformun oldukça büyük bir kitleye hitap ettiği biliniyor. Hatta Google, günün birinde direkt olarak YouTube’dan daha büyük bir kitle yakalayabileceğini düşünüyor.

Belirli oyunlar için yayınlara abonelik, YouTuber ya da oyun geliştiricine göre filtreleme yapabilme gibi özellikler sunan oyun platformu, kendini birçok yönden geliştirmeye de devam ediyor.

  • Daha fazla sosyal medya haberi için buraya tıklayınız.

Teknoloji dünyasına dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Takipte kalınız…

Cevap bırakın