Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerSosyal MedyaYouTube Gaming kullanıma sunuldu

  YouTube Gaming kullanıma sunuldu

  youtube-gaming

  Video paylaşım ve canlı yayın platformu YouTube, ilk kez Haziran ayında ismi ve logosunu paylaştığı projesini kullanıma sundu. YouTube Gaming adı ile gelen yeni hizmet, oyun severlerin yeni odak noktası olmayı hedefliyor.

  Daha önce testlerine devam edildiği açıklanan ama hakkında çok fazla detay bilinmeyen YouTube Gaming, oyuncuların ilgi ile takip ettiği ve canlı oyun performanslarının yayınlabildiği Twitch uygulamasına benzerliği ile dikkat çekiyor. Öte yandan YouTube’un yeni oyun arenasının multimedya kapsamı ile ön planda yer almayı hedeflediği de açıkça görülüyor.

  İlk etapta Google Play üzerinden Android kullanıcıları için indirilmeye hazır hale getirilen YouTube Gaming, web üzerinden de takip edilebiliyor. Platformda oyunlar hakkında yayınlanmış videolu içerikler bulunuyor, canlı yayın da yapılabilen YouTube Gaming’de ayrıca kullanıcılar birbirleri ile sohbet edebiliyorlar.

  Ekran_Resmi_2015-08-27_13_04_25

  Oyun değerlendirmesi, videolar hakkında görüş belirtme gibi özelliklerin de sunulduğu hizmet için beklentiler yüksek. Minecraft, FIFA serileri gibi fenomen yapımların videolarının rekor izlenme sayılarından yola çıkılarak ve Twitch’in başarısından ilham alınarak geliştirildiği düşünülen YouTube Gaming’in kısa süre içinde iOS uygulamasının da yayınlanması bekleniyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN