Yıllardır MacBook ve iPhone için sunulan özellik Windows’ta

0

iOS ve Android cihazların yapabildikleri yıllardır kıyaslanıyor. Keza öte yandan da Windows ve MacOS sistemleri kıyaslanıyor. Her iki sistemin de kendi içinde avantajları olsa da kullanıcılar bazı özellikleri kullandıkları sisteme ‘has’ olmasıyla tercih ediyor. Geç de olsa Mac’lerde uzun yıllardır bulunan kopyalama özelliği Windows 11 ile Android telefonlara geliyor.

Windows 11 ile kopyaladığınız her şey artık Android cihazlarda yer alacak

Kullanıcılara büyük avantaj sağlayan bu özellik, Windows 11’de ve Windows 10’de yeni sunuldu. Özelliğin temelinde ise SwiftKey ve Windows arasındaki çalışma sistemi yer alıyor.

Windows 11

Android ekosistemiyle önemli oranda entegre olmayı içeren Windows 11’in kullanıcılara da büyük kolaylıklar getirdiğini belirtebiliriz. İşte onlardan birini yakın zaman içinde sunan Windows, SwiftKey’de yer alan Cloud Clipboard sayesinde kopyalama özelliğini hizmete sundu.

Windows ve Android arasındaki entegrasyonun ilk adımlarından biri olan bu özellik, kullanıcıların kendilerine telefonlarından bir şey göndermek için farklı yolları tercih etmeden işlemlerini halletmeye olanak sağlıyor.

Özellik yalnızca son kopyalanan öğeyi cihaza taşımaya olanak sağlarken, PC’nizde en az Windows 10’u ve mobil tarafta da SwiftKey’in en son Android sürümünü kullanıyor olmanız gerekiyor.

Bu noktada Mac cihazlarla entegre olan iPhone desteğinin Windows tarafında olmadığını aktaralım.

Microsoft vitesi artırıyor: Windows 11 SE geliyor!

Cevap bırakın