Yeni Xiaomi Mi Notebook Air ile tanışın

0

2017’de tanıtılan ilk nesil Xiaomi Mi Notebook Air’in ardından teknoloji şirketinin ‘2019 model’ notebook modeli de duyuruldu. İşte detaylar…

Daha çok akıllı telefonlarıyla tanınsa da scooter’dan TV’ye kadar birçok kategoride cihazlar sunan bir marka Xiaomi. 2017 yılında tanıtılan ve ülkemizde de satışa sunulan Xiaomi Mi Notebook Air, şirketin bu kapsamdaki nispeten daha az sürpriz yaratan ürünlerindendi. Çin merkezli marka, mevcut modeli bir dizi geliştirme ekseninde yenileyerek tanıttı.

Yeni Xiaomi Mi Notebook Air, 12.5 inç ekranda oldukça kompakt bir tasarım vaat ediyor. 12.9 mm kalınlıkla gelen modelde ağırlığın 1 kilonun birkaç gram üzerinde olduğu belirtiliyor. Mobilite anlamında öne çıkan Xiaomi Mi Notebook Air fiyatı konusunda da oldukça mütevazı görüneceğe benziyor.

Donanım ve yazılım özelliklerine göz atıldığında modelde 7. nesil Intel Core i5 işlemci, Full HD ekran, 4 GB RAM, 256 GB SSD, 11,5 saate varan süreler boyunca mobil kalma imkanı sunan uzun pil ömrü dikkat çekiyor. Windows 10 işletim sistemiyle gelen notebook, farklı renk alternatifleriyle de ön planda.

Satışlarına başlandı…

İnce ama beklenmedik ölçüde yetenekli bir Windows 10 notebook seçeneği olduğu yorumları alan Mi Notebook Air, kendini farklı alanlarda test etmeye bayılan Xiaomi’nin en güncel teknoloji ürünlerinden biri olarak Çin’de potansiyeli kullanıcılarıyla buluşmaya başladı.

Ürünün diğer ülkeler ve Türkiye’deki konumlandırılması hakkında henüz net bir detay bulunmuyor.

Cevap bırakın