Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürAkıllı telefon şirketi Xiaomi hoverboard geliştirdi

  Akıllı telefon şirketi Xiaomi hoverboard geliştirdi

  xiaomi-hoverboard

  Küresel akıllı telefon pazarındaki yükselen markaların birçoğu Çin menşeili. Xiaomi ise en önemli üreticiler arasında. Kendi pazarında büyük ilgi gören markanın giyilebilir cihazlar ve aksiyon kameraları da ürettiği biliniyor. Ancak Xiaomi’nin tahminlerin çok dışında bir ürün daha geliştirdiği görüldü. Şirket, gerçekleştirdiği duyuru ile hoverboard olarak da tanımlanabilen oldukça sıra dışı bir araç geliştirildiğini ve satışlarına da kısa süre içinde başlanacağı bildirdi.

  Xiaomi Ninebot Mini adlı ürün, bir tür scooter. Bir diğer Çin merkezli şirket Ninebot’la yürütülen işbirliği neticesinde geliştirildi. Üstelik oldukça kompakt bir görünümle gelmesinin yanı sıra son derece bütçe dostu bir taşıt; sadece 315 dolar fiyat etiketi üzerinden satılacağı açıklandı. Yani orta seviye bir akıllı telefonla hemen hemen aynı fiyata sahip.

  xiaomi-hoverboard

  Peki özellikleri neler? 12.8 kg ağırlığında, 16km/saat maksimum hıza ulaşabiliyor. Şarjlı ve tam dolu pille 22 km gidebildiği belirtiliyor. İlginç bir mobil uygulaması var; Ninebot Mini’nin başka birine kiralanması gibi bir durumda yapılan hız, alınan yol ve mesafe sonucunda da ne kadar ücret ödemesi gerektiği gibi bilgiler akıllı telefona geliyor.

  xiaomi-hoverboard

  Xiaomi, kendi web sitesinde Ninebot Mini’yi detaylı bilgiler eşliğinde listelenmiş durumda. Potansiyel müşterilere 3 Kasım 2015 tarihi itibarıyla sunulacağı kaydedilirken ilk aşamada Çin dışında satılması planlanmıyor. Teknoloji dünyasında şaşkınlık yaratan gelişme, Xiaomi’nin akıllı telefon pazarının dışına da oldukça yakından baktığına dair işaretlerden biri olarak kabul ediliyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN