Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürYeni oyun motoru CryEngine 5 ile tanışın

  Yeni oyun motoru CryEngine 5 ile tanışın

  Ekran_Resmi_2016-03-16_11_51_40

  Crytek, aralarında Far Cry gibi süper-ünlü oyunların da bulunduğu çok sayıda yapımın arkasındaki dev geliştirici ve yayıncı. ABD’deki Game Developers Conference kapsamında yeni nesil oyun motoru CryEngine 5’in (Resmi olarak CryEngine V) duyurusunu gerçekleştiren Almanya merkezli şirket, özellikle indie geliştiricilerin yüzünü güldürecek detayları da kamuoyuyla paylaştı.

  Buna göre CryEngine 5 ‘’pay what you what’ (dilediğin fiyatı öde) sistemi ile oyun geliştiricilere sunulacak. Kaynak kodlarına erişim, binlerce içerik, sesler ve 3D nesnelere erişime olanak tanıyacak. Özellikle düşük bütçeli girişimciler için bunun harika bir imkanlar yelpazesi olacağını belirtelim. Ancak haberler bununla da sınırlı değil…

  Crytek’in yeni oyun motoru CryEngine 5’in önemli bir yönü de sanal gerçeklik üzerine olacak. Bu platformdan çıkacak hatrı sayılır düzeyde sanal gerçeklik içeriğine şimdiden hazır olmak gerek. Crytek, görünen o ki 2016’nın en önemli trendlerinden sanal gerçekliği de merkez alan gelecek planlamaları içerisinde. Oyun meraklılarını gerek konsol platformu ile PC’de gerekse sanal gerçeklik aygıtlarında birbirinden iddialı yapımlar bekliyor.

  Söz konusu gelişmenin Sony’nin sanal gerçeklik sistemi PlayStation VR’ın satış tarihi ve fiyatını açıkladığı dönemde duyurulması da bir diğer ilginç detay. Adeta sanal gerçeklik yağmuru başladı. Bu arada PlayStation VR fiyatı ve satış tarihi hakkındaki tüm detayları için buraya tıklayabilirsiniz.

  Oyun dünyasına ilişkin en güncel haber ve incelemelere göz atmak isterseniz buraya tıklayınız.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN