PlayStation VR’ın fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi açıklandı

0

playstation-vrSony, PlayStation VR (PS VR) sanal gerçeklik sisteminin, dünyanın çeşitli bölgelerinde Ekim 2016’dan itibaren piyasaya sürüleceğini duyurdu.

Sistem, Japonya’da 44.980 Yen, Kuzey Amerika’da 399 ABD Doları, Avrupa ve Asya’da ise 399 Euro ve 349 Sterlinlik tavsiye edilen perakende fiyatı ile sunulacak. Türkiye’yi de kapsayan bölgesel çıkış tarihleri ve PS VR’ın Türkiye satış fiyatı ise önümüzdeki dönemde açıklanacak.

Sony Computer Entertainment Inc. Başkan ve Global CEO’su Andrew House konuyla ilgili görüşlerini, “PS VR’ı, 2014 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda görücüye çıkarttığımızdan bu yana, gerek oyunseverler gerekse geliştiricilerden muazzam bir destek aldık. Bu ürünün piyasaya çıkışını bekleyen herkese, gösterdikleri sabır ve sürekli destek için teşekkür ederiz. PS VR’ın sunduğu olağanüstü deneyimi tüm tüketicilere ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz.” sözleriyle dile getirdi.

Ekran_Resmi_2016-03-16_11_53_01 Halen küçük bağımsız ekiplerden 2K Games, Electronic Arts Inc. ve Ubisoft gibi, sektörün en büyük yayıncılarının bünyesindeki büyük stüdyolara kadar 230’un üzerinde geliştirici ve yayıncı, PS VR yazılımları üzerinde çalışıyor.

Gerek bu geliştirici ve yayıncıların gerekse SCE Worldwide Studios’un (SCE WWS) çıkartmayı planladığı oyunların sayısı 160’ın üzerinde. Aralarında Eagle Flight (Ubisoft), EVE: Valkyrie (CCP Games), Headmaster (Frame Interactive), Rez Infinite (Enhance Games), Wayward Sky (Uber Entertainment), RIGS: Mechanized Combat League, Tumble VR, Until Dawn: Rush of Blood ve PlayStation VR WORLDS (SCE WWS) adlı yazılımların da bulunduğu 50 oyunun bu yılın sonuna kadar piyasaya sürülmesi bekleniyor. Ayrıca, DICE ve Lucasfilm de sadece PS VR’a yönelik tamamen yeni bir Star Wars Battlefront oyun deneyimi üzerinde çalışıyor.

Cevap bırakın