Yeni Galaxy S22 serisinde tartışma yaratan kamera detayı

0

Samsung Galaxy S22 ve S22 Plus modelleri üzerinde çalışıyor. Her geçen gün telefon serisi hakkında daha fazla detay ortaya çıkarken, kamera tarafındaki özellikleri hakkında yeni bilgiler sızdırıldı. Arka kameralarda yaşanacak yükseltmeye ek olarak yeni akıllı telefon serisinin ön kamerası önceki modelle aynı kalacak.

Samsung Galaxy S22 kamera tarafında tartışma yarattı

Pek çok sızıntı ile gündemden düşmeyen Galaxy S22 serisi hakkında yeni bir detay ortaya çıktı. Söylenene göre bu yeni telefon ailesinin ön kamerası 10 Megapiksellik bir çözünürlük ile sunulacak. Kullanılacağı söylenen bu kamera sensörü orta segmentte gruplandırılan Galaxy A52 ve A72 modellerinden bile daha düşük olmasıyla tartışma yarattı.

Ön kameranın oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Akıllı telefon kullanıcıları cihazları tercih ederken ön kamera performansına da dikkat ediyor. Haliyle S21 modelinde yer alan ön kamera performansını geçemeyeceği söylenen S22 modelinin daha tanıtılmadan konuşulmaya başladığını söylemek mümkün.

Samsung Galaxy S22

Ultra takısının yer aldığı telefonlarında 40 Megapiksele kadar çıkan ön kamera çözünürlüğü kullanıcıları oldukça tatmin eden fotoğraf sonuçlarına ulaşmayı sağlıyor. Haliyle beklentilerin altında kalan 10 Megapiksele ek olarak Galaxy S22 serisinde ‘çok daha gelişmiş’ bir arka kamera sistemi yer alacak. Çok daha yüksek bir optik yakınlaştırma sunması beklenen bu sensörün, daha kaliteli ve profesyonel çekimler yapmaya olanak sağlaması bekleniyor.

Galaxy S22 modelinin 6.06 inçlik, Galaxy S22 Plus modelinin ise daha büyük bir ekranla 6.55 inçle geleceği aktarılmıştı. Ekran tarafında ise Samsung’un en parlak ve kaliteli paneli seçeceği 19.5:9 ekran oranına ulaşacağı da söylentiler arasında yerini alıyor.

Samsung’un yeni Galaxy S22 serisinin 8 Şubat 2022 tarihinde tanıtılması bekleniyor.

Samsung Galaxy A53’ün tasarımı ortaya çıktı

Cevap bırakın