Yabancı dil öğreten mobil uygulamalar

0

Boş zamanlarınızda her gün beş dakikanızı ayırarak yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Bu amaçla akıllı telefonunuzda kullanabileceğiniz çok sayıda uygulama mevcut. Bu yazıda yabancı dil öğrenmenize yardımcı olacak uygulamalar öneriyorum.

Duolingo

Duolingo

Yabancı dilinizi geliştirmek için kullanabileceğiniz en popüler uygulama Doulingo. Ücretsiz olarak akıllı telefonunuza indirebileceğiniz bu uygulama size İngilizce, Almanca, Rusça ve Fransızca öğrenmek için destek oluyor. Girişten itibaren aşama aşama dil seviyenizi geliştirebileceğiniz uygulama, görseller, metinler ve seslerle yabancı dil egzersizleri yapmanızı sağlıyor. Uygulamayı Android için buradan iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Memrise

Memrise

Dil öğrenmek için faydalanabileceğiniz bir başka mobil uygulama ise Memrise. Size yeni kelimelerin yanı sıra deyimler de öğretmeye odaklanan uygulama, Duolingo’ya göre daha komplike bir yapı sunuyor. Başlangıçta ücretsiz olarak kullanabileceğiniz uygulama, ileri seviye kursları almak için size ücretli teklifler sunuyor. Uygulamayı Android için buradan iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Busuu

busuu

Üst seviyede dil eğitimi almak isteyenler içinse Busuu uygulaması faydalı olabilir. Farklı seviyelerde profesyonel dil kurslarını içerisinde barındıran Busuu, konuşma, anlama ve yazma pratiği yapmak için oldukça kullanışlı bir arayüz sunuyor. Uygulamayla 12 farklı dil eğitimini satın almak ve hemen çalışmaya başlamak mümkün. Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Rosetta Stone

Rosetta Stone

Önereceğin son dil eğitimi uygulaması ise Rosetta Stone. Busuu gibi profesyonel düzeyde eğitim almak isteyenler için hizmet sunuyor. Bu uygulamada temel seviyede yabancı dil pratiği ücretsiz olarak yapılabiliyor. Ancak ileri seviyede pratik için ücretli paketler satın almak gerekiyor. Uygulamayı Android için buradan, iOS içinse buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda size yabancı dil öğrenmenize yardımcı olacak mobil uygulamalar önermeye çalıştım. Google Play uygulama mağazasındaki tüm eğitim uygulamalarını buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Cep telefonunuz için fotoğraf düzenleme uygulamaları

Oyun tutkunları için kulaklık önerileri

Öğrenciler için tablet bilgisayar önerileri

Cevap bırakın