Sony Xperia XA1 Ultra Türkiye’de satışa sunuluyor

0

Japon teknoloji şirketi Sony, geçtiğimiz aylarda lanse edilen XA1 Ultra modelinin resmi satışlarına başlandığı açıkladı. 6 inç ekrana sahip Android işletim sistemli model, orta segmentte yer alan bütçe dostu akıllı telefon alternatifleri arasında konumlanıyor.

Exmor RS lensi, F/2.0 diyafram açıklığı ile düşük ışıkta daha net fotoğraf sonuçlar sağlaması, 0,6 saniyede fotoğraf çekimine hazır hale gelmesiyle dikkat çekici bir kamera vaat ediyor. 23 MP çözünürlükte fotoğraf çekimi gerçekleştirebilen modelin ön kamerası da 16 MP’lik çözünürlük değeri sunuyor. Ön kamera, selfie flaşıyla düşük ışıkta daha iyi sonuçlara olanak tanıyor. Ayrıca cihazda el hareketiyle fotoğraf çekimi de mümkün.

Full HD ekranlı Xperia XA1 Ultra, 8 çekirdekli MediaTek işlemcisi, şarj akımını ayarlayarak pil ömrüne efektif şekilde etkide bulunan Qnovo Adaptive Charging teknolojisi ve bazı fonksiyonları kapatıp pil ömrünü artıran STAMINA modu dikkat çeken özellikleri arasında yer alıyor.

‘Akıllı’ özellikler

Sony’nin “Akıllı Temizleyici”si, zaman içinde bozulma olmaksızın hız ve performansı için önbelleği ve kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak temizleyerek cihazınızın belleğini akıllıca yönetiyor.

Xperia yelpazesinin yeni üyesi Xperia Actions, kişiselleştirilebilir ayarlar ve kişiye özel tavsiyeler teklif ederek günlük hayatınızı kolaylaştırmak için kullanım alışkanlıklarınızı öğrenmeyi hedefliyor.

4 renk seçeneği ile geliyor

Beyaz, Siyah, Altın ve Pembe renk seçeneklerine sahip Xperia XA1 Ultra, 1.899 TL tavsiye edilen satış fiyatı ile satışa sunuluyor.

Cevap bırakın