Sony’den 4 yeni Xperia serisi akıllı telefon

0

1488180793_Xperia_XZ_Premium_SuyaDayaniklilik

Japon tüketici elektroniği şirketi Sony, İspanya’nın Barselona şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2017 kapsamında 4 yeni Xperia serisi modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Yeni cihazlar Xperia XZ Premium, Xperia XZs, Xperia XA1 ve XA1 Ultra model adlarıyla geldi. İşte detaylar…

Xperia XZ Premium, Sony’nin yeni Motion Eye kamera sisteminin yanı sıra dünyanın ilk 4K HDR ekranı (5.5 inç) ile geliyor. Motion Eye kamera, 960 fps ile süper yavaş video çekimi sağlıyor. Xperia XZ Premium, bahar 2017’nin sonundan itibaren Parlak Krom ve Derindeniz Siyahı renklerinde dünya çapında temin edilebilecek.

5.2 inçlik formu yeniden tasarlanan ve aynı Motion Eye kamerayı barındıran Xperia XZs, Nisan 2017’nin başından itibaren bazı ülkelerde satışa sunulacak.

Geçen yıl piyasaya çıkan Xperia XA modellerinin başarısını daha da ileriye taşıyan Xperia XA1 ve 6 inçlik büyük ekranlı XA1 Ultra ise iddialı tasarımları ile dikkat çekici. Her ikisi de aralarında 23 MP sensöre sahip arka kamerayla geliyor. XA Ultra’nın 16MP ön kamerası da selfie severler için ideal alternatiflerden biri olmaya aday.

Bir sürpriz daha

Sony, ayrıca interaktif Android projektör Xperia Touch’ı da bahar 2017’de piyasaya çıkacak şekilde lanse etti. Xperia Touch hem yatay hem de dikey kısa atımlı projeksiyon ile her düz yüzeyi 23 inçlik HD dokunmatik ekrana dönüştüren interaktif bir projektör şeklinde özetlenebilir.

Cevap bırakın