Xiaomi’nin iki modeli MIUI 12.5 güncellemesine kavuştu

0

Çinli üretici Xiaomi, MIUI 12.5 Global sürümü iki orta sınıf telefonu için kullanıma sundu. Redmi Note 10 Pro ve Note 10 Pro Max yeni arayüze kavuştu.

Xiaomi, güncelleme konusunda en aktif şirketlerden biri denebilir. Akıllı telefonlarına özel olarak geliştirdiği MIUI arayüzüyle ön plana çıkan üretici, son yıllarda bu konuda iyi bir performans ortaya koyuyor. Çinli şirket şu anda MIUI 12.5 arayüzünün Global dağıtımına odaklanmış durumda.

Ülkesinde ikinci etaba geçen üretici, nihayet bu arayüzü Avrupa ve Hindistan pazarlarına da getirmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda güncelleme Redmi Note 10S modeline gelirken, şimdi ise serinin diğer modelleri de bu güncellemeye kavuştu. Redmi Note 10 Pro ve Note 10 Pro Max, MIUI 12.5 Global sürümü almaya başladı.

Redmi Note 10 ve Note 10 Pro Max MIUI 12.5 güncellemesini aldı

Redmi Note 10 Pro ve Note 10 Pro Max için sunulan bu güncelleme; V12.5.1.0 RKFINXM yapı numarasıyla geliyor. Şu anda kararlı beta çatısı altında yayımlanan bu güncelleme, birkaç hafta içinde tüm kullanıcılara sunulacak.

Her iki telefona da gelen güncellemenin boyutu 732 MB. Değişiklik listesinde şirket, jestlerin geliştirildiğini ifade ederken, aynı zamanda geriye kalan diğer MIUI 12.5 özelliklerinin de cihazlara geldiğini belirtiyor.

Şu anda Global sürümü birkaç model aldı. Geçtiğimiz haftalarda ülkemizde de satışa sunulan Mi 11 bu güncellemeye kavuşurken, bugün ise Redmi Note 10 Pro ve Note 10 Pro Max modelleri yeni arayüze kavuşan şanslı modeller oldu. Önümüzdeki günlerde de diğer modeller kademeli olarak MIUI 12.5 güncellemesini alacaktır.

 

Cevap bırakın