Xiaomi’den yeni modeli için 7 yıl güncelleme müjdesi!

0

Akıllı telefon pazarında gösterdiği performans ile göz dolduran Xiaomi, güncelleme konusundaki ilerlemesiyle de hiç şüphesiz kullanıcılarını memnun etmeyi başarıyor.

Çinli firma özellikle kendi geliştirdiği MIUI arayüzüne sıkça yenilikler eklerken, bunun akabinde ise daha akıcı bir kullanım deneyimi sunuyor. Bilindiği üzere Xiaomi, akıllı telefonları için en fazla iki büyük Android güncellemesi sunuyor. Ancak şirket bunu yakın zamanda tanıtacağı Mi 11T serisiyle birlikte değiştirecek.

Xiaomi Mi 11, MIUI 12.5 Enhanced’in yeni bir sürümünü aldı!

Mi 11T serisi, 3 büyük 4 de güvenlik yaması güncellemelerini alacak

Apple’ın güncelleme tarafında kullanıcılarına gösterdiği iyimser tavrı, hiç şüphesiz herkes tarafından biliniyor. Ancak Android cephesinde bunu söylemek çok mümkün değil. Zira üreticilerin çoğu, kullanıcılarına iki büyük Android güncellemesi sunarak sadece iki yıl sürede en iyi deneyimi yaşatabiliyor.

Xiaomi ise bu konuda uzun bir aradan sonra değişikliğe gidecek. Çinli üretici, yakın zamanda yaptığı bir açıklamada Mi 11T serisi için 3 yıl büyük Android güncellemesi, 4 yılda güvenlik yamalarını sunacağını duyurdu. Tabii bunun sadece Mi 11T serisi mi, yoksa diğer yeni modeller içinde olacağı bilinmiyor. Firma ilerleyen günlerde bu konuya açıklık getirecektir.

Android cephesinde son yıllarda üreticiler güncelleme konusunda harekete geçmeye başladı. Örneğin Xiaomi’nin yanı sıra Samsung, geçtiğimiz yıl Galaxy Note 20 serisi için yine 3 büyük Android güncellemesinin müjdesini verdi. Öte yandan Samsung’u da OnePlus takip etti. Çinli üretici de, tıpkı diğer rakipleri gibi Android güncellemelerini 3 yıla çıkardı.

Cevap bırakın