Xiaomi’den akıllı gözlük

0

Xiaomi Akıllı Gözlük, MicroLED optik frekans yönlendirici görüntüleme teknolojisi ile geliyor…

Xiaomi, buraya tıklayarak detaylarını inceleyebileceğiniz akıllı gözlük patentini sadece birkaç ay içerisinde gerçek bir ürüne dönüştürdü. Bu kapsamda teknoloji şirketi, yeni giyilebilir cihazı olan akıllı gözlüğünü tanıttı. Xiaomi Akıllı Gözlük, MicroLED optik frekans yönlendirici görüntüleme teknolojisi sayesinde görüntüleme sistemini ve sensörleri, ince ve sıradan bir gözlük tasarımında birleştiriyor.

Yalnızca 51 gram ağırlığındaki akıllı gözlükle kullanıcılar, mesaj ve bildirimleri görüntüleyebiliyor, arama yapabiliyor, navigasyonu kullanabiliyor, fotoğraf çekebiliyor ve metinleri diğer dillerden çevirebiliyor.

Sıradan bir gözlük görünümü için görüntüleme ve dahili bileşenlerle ilgili zorlukların üstesinden gelinmesi gerekiyor. Xiaomi Akıllı Gözlük tasarlanırken, yapısal tasarım anlamında ihtiyaç duyulan tasarım alanını azaltmak için MicroLED görüntüleme teknolojisi kullanıldı.

MicroLED’de kullanılan inorganik parlaklık artırıcı malzemeler, yüksek parlaklık sunarken aynı zamanda uzun süreli bir ürün deneyimi sunuyor. Xiaomi Akıllı Gözlük, 2,4 mm x 2,02 mm ölçülerinde bir görüntü işlemcisine sahip. Kabaca bir pirinç tanesi boyutunda olan ekranın her bir pikseli 4μm boyutunda. Bu, ekranın gözlük çerçevesine ideal bir şekilde oturmasını sağlıyor.

İnovasyonda durmak yok…

Son derece sade bir tasarıma sahip olduğu görülen akıllı gözlük, teknoloji şirketinin son dönemdeki ilginç inovasyonlarından. Zira Xiaomi, buraya tıklayarak inceleyebileceğiniz köpek formundaki robotunu da kısa süre önce lanse ederek satışa sunmuştu.

Cevap bırakın