Xiaomi imzalı dikkat çekecek özellikte akıllı gözlük

0

Giyilebilir teknolojik cihazlar arasında adını pek de duyamadığımız akıllı gözlükler için her geçen gün yeni haberler duyuyoruz. En son Huawei’in akıllı gözlüğü Gentle Monster tanıtılmış ve piyasaya çıkmıştı. Bir süredir de Apple’ın bir akıllı gözlük geliştirdiği söyleniyor. Bu gelişmelere ek olarak Xiaomi’nin akıllı gözlük için patent aldığı ortaya çıktı.

Xiaomi’nin akıllı gözlük modeli geliyor olabilir

Bu akıllı gözlüğün ise beyin ve zihinsel hastalıklara yönelik bir geliştirme içermesinin yanı sıra göz yorgunluğu gibi bozuklukları tedavi edici özelliği bulunuyor. Akıllı gözlük kutusunun sahip olduğu sensörler sayesinde tedavi edici özelliğinin aktif hale geçtiği ortaya çıktı.

Xiaomi-nin-akilli-gozluk-modeli-00
Temsili görseldir.

Işık ve ses dalgalarının sinyallerinin belirli oranlarda tedavi edici özelliği bulunuyor. Buna odaklandığı söylenen akıllı gözlüğün patentinde, baş ağrısı ve yorgunluk gibi günlük problemlere de çözüm sunulacağı belirtiliyor. Hatta söylendiği kadarıyla manyetik ve elektromanyetik dalgalar insan vücudunda eksik kalmış bazı elementlerin emilimini artırabilir ve beyindeki kan dolaşımını artırdığı için tedaviyi destekleyebilir.

Xiaomi’nin akıllı gözlük modeli hakkında bu detaylar dışında bir bilgimiz bulunmuyor ancak yine de bu özelliklerin cihazda yer alacak olması bile oldukça önemli. Bu ürünün şu an patent aşamasında olduğu belirtilse de hoparlöre de sahip olacağı tahmin ediliyor.

Cevap bırakın