Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlarda RAM artırma nasıl yapılır?

0

Xiaomi, akıllı telefon pazarında lider olmak için emin adımlarla yürüyor. Çinli firma yıllardır MIUI arayüzüyle cihazlarında üst düzey deneyim sunarken, her geçen gün bunu daha da iyi hale getiriyor.

Geçtiğimiz aylarda şirket, MIUI 12.5 Enhanced Edition sürümünü duyurdu. Şu anda yeni güncelleme pek çok cihaza ulaştı ve geride kalan diğer modellere de ulaşmaya devam ediyor. MIUI 12.5’in gelişmiş sürümü olarak bilinen MIUI 12.5 Enhanced Edition, hem performans hem de pil tüketiminde dengeyi sağlıyor. Yeni güncelleme ile bellek tüketimi yüzde 40 oranlarında düşerken, aynı şekilde pil tüketimini de yüzde 35 civarlarında azaltıldı.

MIUI 12.5 Enhanced versiyonuna ek olarak Xiaomi, performansı artıracak bir başka özelliği de hem kararlı hem de beta olarak sunmaya başladı. Çinli firma telefonun yoğun kullanımlarındaki yükü azaltacak sanal RAM özelliğini de geçtiğimiz aylarda kullanıcılara sunmaya başladı.

Xiaomi, MIUI arayüzündeki onlarca sorunu giderdi! Neler düzeldi?

Xiaomi’nin Sanal RAM özelliği nasıl kullanılır?

MIUI 12.5’in yeni sürümlerinde ortaya çıkan sanal RAM özelliği, Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlarda RAM artırmaya olanak tanıyor. Kullanıcılar bu işlevi etkinleştirdiği taktirde telefonlarının RAM kapasitesini +3 GB’a kadar çıkarabiliyor. Peki sanal RAM özelliği nereden açılıyor?

Son sürüme sahip kullanıcılar basit adımlarla sanal RAM özelliğini ayarlardan etkinleştirebilir. Bu özelliği açmak için yapmanız gereken birkaç adım var:

  • Öncelikle telefonunuzun ”Ayarlarına” giriş yapın,
  • Ardından ‘Ek Ayarlar’ seçeneğine gidin,
  • En altta yer alan ”Bellek Genişletme” anahtarını aktif ederek sanal RAM özelliğini kullanabilirsiniz.

Bu ayarlar bazı telefonlarda değişiklik gösterebilir. Bunun içinde alternatif olarak yine Ayarlar kısmında ”Ayrıcalıklı Özellikler” seçeneğine giderek, karşınıza çıkan ekrandan Bellek Genişletme özelliğini etkinleştirebilirsiniz.

Cevap bırakın