Xiaomi, MIUI arayüzündeki onlarca sorunu giderdi! Neler düzeldi?

0

MIUI arayüzü, uzun yıllardır Xiaomi ve Redmi telefonların kalbi olarak bilinir. Bu arayüz, sunduğu özelleştirmeler sayesinde kullanıcılar tarafından epey beğenilmekte. Çinli üretici son olarak geçtiğimiz aylarda MIUI 12.5 Enhanced Edition versiyonunu piyasaya sürmüştü.

Çeşitli iyileştirme ve düzenlemeler ile gelen MIUI 12.5 Enhanced Edition, şu anda desteklenen tüm modellere ulaşmaya başladı. Ancak Xiaomi, MIUI arayüzünün haftalık sürümlerinde yine iyileştirmeler yapmaya devam ediyor.

Xiaomi, Android 12 uyumu için MIUI arayüzünde iyileştirmeler yaptı

Android 12 güncellemesi, geçtiğimiz haftalarda kararlı olarak piyasaya çıktı. Google’ın yeni işletim sistemini resmi olarak piyasaya sürmesinin ardından Xioami de, kendi cihazları için beta sürecini hızlandırdı. Ancak firma Android 12’den dolayı MIUI arayüzünde pek çok şikayet almaya başladı.

Kısa süre önce yeni beta sürümü yayınlayan firma, söz konusu sorunları çözdüğünü açıkladı. Peki MIUI’ın haftalık beta güncellemesinde hangi sorunlar giderildi? İşe değişiklik listesi:

  • Kullanıcılar Android 12 beta sürümü yükledikten sonra ekran karartma ile ilgili sorunlar yaşıyordu. Yeni sürümle birlikte bu hata giderildi
  • Android 12’nin yeniden başlatmaya neden olan hatası giderildi
  • Xiaomi Mi 10 serisinin anormal mikrofon sorunları giderildi
  • Android 12’de uygulama mağazasının sık sık izinleri açma isteğiyle ilgili problem giderildi
  • Uygulama mağazası ve Xiaomi Topluluk uygulamasının karanlık modla uyuşmaması sorunu giderildi
  • Geliştirme sürümüyle birlikte widget’lar bazen kayboluyordu. Bu hata giderildi
  • Bazı Çin uygulamalarının yavaş çalışması sorunu giderildi
  • Uygulamaların geliştirme sürümündeki düşük video sorunu giderildi

Android 12 güncellemesi, şu anda Pixel modeller dışında beta olarak test ediliyor. Dolayısıyla bu sürümle birlikte çeşitli hataların gündeme gelmesi normal. Ancak Xiaomi, bu konuda bilhassa kullanıcılarını dinliyor.

En popüler iPhone modelleri belli oldu!

Forum sayfalarında yukarıdaki hataları aldıklarını bildiren kullanıcılara yanıt olarak Xiaomi, yeni yayınladığı haftalık beta sürümünde tüm sorunları giderdiğini açıkladı. Eğer sizler de Android 12’yi cihazlarınızda test ediyorsanız, son yayınlanan MIUI güncellemesini telefonlarınıza yükleyebilirsiniz.

Cevap bırakın