Xiaomi, MIUI arayüzünde yeni bir özelliği test ediyor!

0

Akıllı telefon pazarının en aktif üreticilerinden Xiaomi, popüler MIUI arayüzüne beta sürecinde sürekli olarak yeni özellikleri ekliyor. Halihazırda Android 12 ve MIUI 13 güncellemeleri içinde çalışan firma, şu anda yeni özellikleri MIUI 12.5 üzerinde test ediyor. Bilindiği üzere firma son olarak sanal RAM isimli bir özelliği cihazlarına getirdi. Şimdi ise başka bir özellik daha test edilmeye başlandı.

Xiaomi, MIUI arayüzüne yeni bir ön kamera asistanı ekledi

Xiaomi, beta sürecinde iki farklı yol izliyor. Firma yeni özellikleri öncelikle günlük beta kullanıcılarına, daha sonra ise haftalık olarak genel beta kullanıcılarına sunuyor. İşte ön kamera için sunulan yeni ön kamera asistanı da kapalı beta kullanıcılarına geliyor.

Çin ROM’una sahip olan test kullanıcıları, sınırlı uygulamalarda kullanılmak şartıyla yeni özelliği deneyimleyebilir. Peki ön kamera asistanı ne gibi ayrıcalıklar sunuyor?

Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlarda RAM artırma nasıl yapılır?

Xiaomi’nin MIUI arayüzünde test ettiği bu yeni özellik, video görüşmelerindeki kaliteyi artırmak amacıyla geliyor. V21.10.28 güncellemesiyle birlikte gelen ön kamera asistanı, görüntülü aramalarda; güzellik modu, cilt yumuşatma, göz ve yüzü büyütüp inceltme gibi seçenekler sunuyor.

Şu anda söz konusu özellik yukarıda da belirtildiği gibi Çin ROM kullanıcıları tarafından deneyimlenebilir. Henüz beta aşamasında olan bu yenilik, muhtemelen MIUI 13 ile birlikte global kullanıcılara da sunulacaktır.

Not: Ön kamera asistanı şu an Çin’de yalnızca WeChat uygulamasında kullanılabilir. Diğer görüntülü görüşme uygulamaları için destek yakın zamanda eklenecektir.

Cevap bırakın