Xiaomi kullanıcıları üzgün: İşte MIUI 13 alamayacak modeller!

0

Xiaomi’nin bir sonraki arayüzü MIUI 13 için geri sayım başladı. Firma, yıl sonuna doğru yeni arayüzünü kullanıcılara sunacak ve akıllı telefonlarında deneyimi üst düzeye çıkaracak.

MIUI 13 hakkında sızıntılar giderek artıyor ve her geçen gün buna bir yenisi daha ekleniyor. Kısa süre önce MIUI 13’ün yeni widget tasarımını gösteren görüntüler sızdırılırken, bu kez de güncellemeyi almayacak modellerin listesi ortaya çıktı.

MIUI 13 güncellemesi, popüler olan bazı modellere gelmeyecek

Xiaomi, MIUI 12.5 güncellemesinde oldukça iyimser davrandı. Çinli üretici, normal şartlarda desteklemeyen birkaç modeli için bile sürpriz şekilde bu güncellemeyi yayınladı. Ancak MIUI 13 için aynı durum geçerli olmayabilir. Zira daha fazla özellikle gelecek olan bu güncelleme, iki yaş ve altındaki çoğu model tarafından desteklenmeyecek. İşte güncellemeyi desteklemeyecek modellere ait yeni bir liste:

MIUI 13

  • Xiaomi Mi 9T ve Mi 9T Pro
  • Xiaomi Mi 9, Mi 9 SE ve Mi 9 Lite
  • Redmi 8, Redmi Note 8, Redmi Note 8T ve Redmi Note 8 Pro
  • Xiaomi Mi Mix 3 5G

Yukarıdaki modellerin kesin olarak MIUI 13’ü almayacağı bildiriliyor. Bahsi geçen tüm modeller geçtiğimiz aylarda her ne kadar MIUI 12.5 güncellemesini alsa da, artık miadının dolmasına az bir süre kaldığı için MIUI 13 arayüzünün yeniliklerinden faydalanamayacak.

Ayrıca listedeki modellere ek olarak şirketin eski amiral gemisi Mi 8, öte yandan Redmi Note 7  serisi ve Mi Mix 2 modelleri de MIUI 13’ü alamayacak.

MIUI 13’ün yeni ekran görüntüleri sızdırıldı!

Cevap bırakın