MIUI 13’ün yeni ekran görüntüleri sızdırıldı!

0

Xiaomi’nin yıl sonlarına doğru piyasaya süreceği MIUI 13 arayüzü, yeni sızıntılarıyla gündeme gelmeye devam ediyor. Cihazlar için yepyeni bir deneyim getirmesi beklenen bu arayüz, özellikle de görsel tarafında önemli revizelerle gelecek.

MIUI 13’ün piyasaya çıkmasına artık birkaç ay kalırken, sızıntıların sıklığı da bununla beraber epey arttı. Geçtiğimiz günlerde Xiaomi’nin yeni widget özelliğini test ettiği ortaya çıkarken, şimdi ise bu yeniliğe ait detaylı görseller gelmeye başladı.

MIUI 13’ün yeni widget tasarımı sızdırıldı

Xiaomi’nin MIUI arayüzüne getirdiği yeniliklerin bir kısmı, hiç şüphesiz Apple’ın iOS işletim sisteminden ilham alınarak geliştiriliyor. İşte yeni widget’lar özelliği de yine iOS 14’te gördüğümüz bir tasarımı andırıyor.

Yukarıda da gördüğünüz gibi MIUI 13 ile gelecek yeni widget’ların tasarımı bu şekilde olacak. Kullanıcılar artık dinamik ve kayan widget’lar ile uygulamaların bir kısmını özelleştirebilecek.

Yeni widget’lara ek olarak Çinli üretici, aynı zamanda kontrol merkezinde de değişiklik yapacak. Medya oynatma düğmeleri yeni tasarıma kavuşurken, bildirimler içinde daha fazla özelleştirmeler sunulacak. Bu, muhtemelen iOS 15’e benzer bir şekilde de geliştirilebilir.

Yukarıdaki özelliklere ek olarak Xiaomi, pil optimizasyonu tarafında da oldukça yakından ilgileniyor. Firma, MIUI 12.5 ile güç tüketimini yüzde 20’lere kadar indirirken, MIUI 13’te bunu daha iyi hale getirmeyi hedefliyor. Bunun içinde Xiaomi, MIUI 13 ile beraber daha gelişmiş pil yönetim sistemine yer verecek. Ayrıca kullanıcıların; dengeli, pil tasarrufu ve yüksek performans modları arasında seçim yapmasına da olanak tanıyacak.

Cevap bırakın