Xiaomi, 4 modelin güncellemelerini askıya aldı!

0

Son zamanlarda Android 12 işletim sistemini dahili olarak test etmeye başlayan Xiaomi, beta kullanıcılarına daha kararlı bir deneyim sunmak için bugün resmi bir duyuru yayımladı.

Şirket bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta bazı modellerin Android 12 testlerine başlamıştı. Şimdi ise bu testlerin ileri bir tarihe kadar askıya alınacağı açıklandı.

Xiaomi, MIUI arayüzüne yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor!

Xiaomi, Android 12 kapsamında bazı modellerin güncellemesini askıya aldı

Bugün kapalı beta kullanıcıları için yeni bir duyuru yayımlayan Xiaomi, Android 12 testlerinin uyumu gerekçesiyle bazı modellerin güncellemelerini geçici olarak askıya aldı. Bu listede sırasıyla; Xiaomi Mi 11 Ultra, Mi 11 Pro, Mi 11 ve Redmi K40 Pro’dan yer alıyor.

MIUI ekibinin açıklamalarına göre bir sonraki güncelleme, bahsi geçen telefonların tamamen Android 12 ile uyumlu hale geleceğini ve daha iyi bir deneyim sunacağını vaat ediyor. Dolayısıyla kullanıcılar bu süre zarfında yeni bir güncelleme almayacak ve mümkün olan en kısa sürede daha stabil Android 12 güncellemesine kavuşacak.

Android 12 güncellemesi, akıllı telefonlar için yeni bir arayüz deneyimi ve özelleştirmeler getiriyor. Ancak Xiaomi, Android’e gelen yeniliklerden daha çok kendi MIUI arayüzünü yeni özelliklerle zenginleştiriyor. Bu nedenden dolayı kullanıcıları asıl heyecanlandıran unsur, kesinlikle sürekli olarak güncellenen MIUI arayüzüdür.

MIUI 13 yıl sonu piyasaya sürülecek

Xiaomi kullanıcılarının merakla beklediği MIUI 13 arayüzü, artık tanıtıma bir adım daha yaklaştı. Şirket CEO’su Lei Jun, yeni arayüz güncellemesinin yıl sonunda piyasaya sürüleceğini ve beklentileri fazlasıyla karşılayacağını açıkladı. İlk olarak Çinli kullanıcılara beta olarak sunulacak bu arayüz, daha sonra ise kademeler halinde tüm kullanıcılara ulaşmaya başlayacak.

Cevap bırakın