Xiaomi, MIUI arayüzüne yeni bir özellik eklemeye hazırlanıyor!

0

Güncelleme konusunda aktif davranışlarıyla dikkat çeken Xiaomi, popüler arayüzü MIUI için yeni bir özelliği daha test etmeye başladı.

Kısa süre önce Mi Community formundan yeni bir açıklama yapan Xiaomi, kullanıcı güvenliliğini sağlamak amacıyla uygulama yüklemeleri için yeni Safe Mode’u test etmeye başladığını duyurdu. Bu özellik yakın zamanda beta kullanıcıları için piyasaya sürülecek ve kararlı olarak da muhtemelen MIUI 13 ile birlikte karşımıza çıkacak.

Xiaomi’nin MIUI arayüzü, bilindiği üzere son zamanlarda güvenlik ve gizlilik tarafında Apple’ın iOS sistemine benzer bir yol izlemeye başladı. Kullanıcının tüm verilerini sır gibi saklayan ve diğer uygulamaların davranışlarını takip eden MIUI sistemi, yakında uygulama yüklemelerini de kontrol edebilecek ”Safe Mode” işlevi ile güncellenecek.

Xiaomi, beta güncellemeleriyle MIUI arayüzüne yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Şirket son olarak MIUI 12.5 Enhanced sürümünü piyasaya sürerek performans ve akıcılık konusunda cihazlara yeni bir arayüz deneyimi getirdi.

Şimdi ise yine güvenliğe odaklanan üretici, kullanıcılara Safe Mode özelliğini sunacak. Kısa süre önce beta kayıtlarına başlanan Safe Mode, MIUI güvenlik uygulamasının yeni sürümlerinde gelecek ve MIUI 13 ile tüm kullanıcılara sunulacak. Peki nedir bu Safe Mode?

Safe Mode; hatalar, yanlış işlemler veya diğer davranışlardan kaynaklanan ya da bilinmeyen uygulamaların yüklenmesini etkili bir şekilde önleyebilen, uygulama kurulum güvenliğinizi sağlayan yepyeni bir özel moddur. Bu mod, herhangi bir zamanda dilediğiniz gibi açılıp kapatılabilir.

Cevap bırakın