Windows 10 Mobile yüklü kaç milyon akıllı cihaz var?

0

windows-10-mobile

Android ve iOS işletim sisteminin dünya genelindeki kullanıcı sayıları zaman zaman açıklanır. Bu yöndeki bilgiler rakamların yüzmilyonlara ulaştığına işaret eder. Sonraki büyük mobil işletim sistemlerinden Microsoft’un geliştirdiği Windows Mobile için pek fazla duyurunun yapılmadığı da bilinir. Çok fazla detayın kamuoyuna yansımadığı bu alandaki yeni bir analist araştırmasına göre tüm Windows akıllı cihazların olmasa da en yeni sürüm olan Windows 10 Mobile’ın yüklü olduğu mobil aygıt sayısı belirtildi.

windows-10-mobile

Ulaşılan rakam 1 milyon olabilir!

Buna göre Windows 10 Mobile’lı cihaz sayısı 1 milyon. Büyük resme bakıldığında hala katedilmesi gereken yolla olduğu aşikar. En son Microsoft açıklamasına göre ise masaüstü tarafında işler oldukça iyi gidiyor.

Toplamda 200 milyon Windows 10’lu aygıt

Buraya tıklayarak detaylarına ulaşabileceğiniz bilgiye göre Windows 10’lu cihaz sayısı 200 milyonu aşmış durumda. 200 milyonun 180 milyonlık kesimini (yüzde 90) Windows 10 yükseltmesi yapan kullanıcıların oluşturduğu, yüzde 18 milyon kişinin de Xbox One üzerinden güncellemeyi edindiğ kaydediliyor. Bu noktada 1 milyon Windows 10 Mobile cihazı toplam payın binde 5’lik kesimini temsil ediyor.

Rapor önem taşıyor

Öte yandan Mary Jo Foley tarafından gerçekleştirilen ilgili araştırmanın Microsoft tarafından resmi olarak doğrulanmadığının altı çiziliyor. Foley, daha önce de Microsoft ile ilgili olarak çok sayıda analist raporu yayınlamış, bunların büyük oranda gerçeklerle örtüştüğü anlaşılmıştı. Bu nedenle çalışması önem taşıyor.

Windows 10 ile ilgili en son gelişmeleri izlemeye devam edeceğiz…

Cevap bırakın