WhatsApp’tan devrim niteliğinde yeni özellik!

0

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, çok önemli bir yenilik ile kullanıcılarının karşısına çıkacak. Mark Zuckerberg’in “büyük bir evrim” olarak tanımladığı bu yeni fonksiyon, Topluluk adındaki yeni güncellemeyi içeriyor. Geçtiğimiz haftalarda bu özelliğin yakında platforma geleceğine ilişkin sizlere küçük bilgilendirmelerde bulunmuş, birtakım sızıntıları paylaşmıştık. Fakat şirket ilk defa Topluluklar’ın gerçekten uygulamada yer alacağını resmi ağızdan doğruladı.

WhatsApp, Topluluklar adlı yeni özelliği için bugün bir blog sayfası yayınladı. Bu sayfada şirket, insanların ayrı ayrı grup sohbetlerini tek bir çatı altında toplamasına izin vereceklerini duyurdu. Yani yeni özellikle birlikte, WhatsApp grupları tarih olmayacak; aksine daha da güçlü bir şekilde platformda varlığını sürdürecek. Topluluk sayfalarıyla beraber kullanıcılar, ilgi alanlarına sahip mesajları tek bir pencereden alabilecek ve küçük tartışma gruplarını kolay bir şekilde organize edebilecekler.

WhatsApp’ın çatı şirketi konumundaki Meta, şimdilik Topluluk sayfalarının nasıl oluşturulacağına ilişkin ayrıntıları paylaşmadı. Fakat birbirine entegre olacak grup sohbetlerinin, oldukça işe yarayacak bir iletişim formu haline geleceğini dile getirdiler.

Aylardır beklenen WhatsApp özelliği Android’e geldi!

Topluluklar ile gelecek 4 büyük özellik!

WhatsApp, çok yakında kullanıma sunulacak Topluluk sayfalarında, 4 büyük özelliği de kullanıcılar ile buluşturacak. Şirket bu özellikleri şu şekilde açıkladı:

  • İfadeler – WhatsApp’ta yeni sunulacak ifade simgeleriyle insanlar, sohbetlerde bir sürü yeni mesaj atmak yerine düşüncelerini hızlıca paylaşabilecek.
  • Yönetici Tarafından Silme – Grup yöneticileri uygun olmayan veya sorunlu mesajları herkesin sohbetinden silebilecek.
  • Dosya Paylaşma – Artık 2 gigabayta çıkardığımız dosya paylaşma desteğiyle kullanıcılar projelerde kolayca işbirliği yapabilecek.
  • Daha Büyük Sesli Arama Grupları – Mesajlaşmaktansa konuşmanın daha uygun olduğu durumlar için tamamen yeni tasarımıyla 32 kişinin katılabileceği tek dokunuşla sesli arama özelliği sunacağız.

whatsapp

WhatsApp Topluluk özelliği yakında teste açılacak

Açıklanan ilk resmi bilgilere göre WhatsApp, çok yakında Topluluklar özelliğini belirli kullanıcılara test edecek. Şirket, başlangıç etabında bu fonksiyonu yalnızca bazı ülkelerde kullanıma sunacak. Ancak sonunda bu özellik, nihayet küresel olarak yayına girip herkes tarafından erişilebilir hale gelecek.

İlk bakışta WhatsApp Topluluk sayfalarını Facebook gruplarına benzetmek oldukça mümkün. Fakat bu sayfaların nasıl çalışacağını görmek için biraz daha zamana ihtiyacımız olacak. Konuyla ilgili gelişmeler yaşandıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Cevap bırakın