Aylardır beklenen WhatsApp özelliği Android’e geldi!

0

Meta (eski adıyla Facebook) çatısı altında hizmet vermeye devam eden popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Platforma getireceği özellikleri ilk etapta Beta sürümünde, sınırlı sayıda kullanıcıya açan servis, bir süredir beklenen özelliğini yine aynı şekilde kullanıma açtı.

Yaklaşık 7 ay önce ilk defa WhatsApp’a mesaj tepkileri özelliğinin geleceğini duymuştuk. Platform, tıpkı Facebook uygulamasında olduğu gibi, kendilerine gelen mesajlara emoji tepkileriyle hızlı yanıtlar verebilecekti. Bu özellik, çok sayıda kullanıcıda heyecan yarattı. Ve nihayet söz konusu özellikle ilgili ilk somut detaylara ulaşma fırsatı yakaladık! Android için WhatsApp Beta uygulamasında özellik, sınırlı sayıda kullanıcının deneyimlemesi için yayınlandı.

WhatsApp kullanıcıları dikkat: Bu yaygın hatalara düşmeyin!

WhatsApp, mesaj tepkileri özelliğini Android’e getirdi

Android kullanıcıları için yeni bir WhatsApp Beta güncellemesi yayınlandı. 2.22.8.3 numaralı bu güncelleme ile kullanıcılar, aylardır beklenen mesaj tepkileri özelliğini deneme şansı yakaladı. Şu anda az sayıda kullanıcı tarafından test edilen özellik, 6 tepki emojisini karşımıza çıkardı.

WABetaInfo tarafından paylaşılan yukarıdaki görüntüden de anlaşılacağı üzere WhatsApp Beta, Android kullanıcılarına 6 adet tepki seçeneği sunuyor. Beğenme, kalp, gülme, şaşırma, üzülme ve teşekkür etme emojileri; bir mesajın üzerine parmağınızı basılı tuttuğunuzda otomatik olarak ekranınıza geliyor. Bilmeyenler için bu özellik, daha önce Facebook ve Instagram DM’de gördüğümüz emoji tepkileriyle aynı şekilde çalışıyor.

WhatsApp, şu anda bu özelliği çok az sayıda kullanıcı etrafında test ediyor. Dolayısıyla tüm Beta kullanıcıları, maalesef ki bu tepki özelliğinden yararlanamayacak. Ancak artık herkes, mesaj tepkilerini görebilecek. Yani bu özelliği alan Beta kullanıcısı bir arkadaşınız varsa, onun gönderdiği emoji tepkilerini görüntülemeniz mümkün olacak.

Mesaj tepkileri özelliğini şu anda kullanamıyorsanız üzülmeyin! Zira WhatsApp, yüksek olasılıkla kısa bir süre sonra bu özelliği geniş kullanıma sunacak yeni bir güncelleme daha yayınlayacak. Özelliğin Beta testleri bittikten sonra ise nihayet tüm işletim sistemlerinde, herkes için kullanılabilir hale gelecek.

Cevap bırakın