Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  MobilandroidWhatsApp Yapay Zeka Özelliği Neler Sunacak?

  WhatsApp Yapay Zeka Özelliği Neler Sunacak?

  WhatsApp, kullanıcıların uygulama içinde soruları sorup cevaplar alabilmesini sağlayan, yapay zeka destekli yeni bir işlevi geçtiğimiz günlerde tanıttı. Peki, yeni WhatsApp Yapay Zeka robotu neler sunuyor. Bildiklerimizi sizin için derledik.

  WhatsApp Yapay Zeka robotunun amacı, uygulamalar arasında geçiş yapmaya veya tarayıcı açmaya gerek kalmadan bir arama işlevi sunmak. Hali hazırda “Ask Meta AI”, Hindistan’daki beta kullanıcılarının yanı sıra İngilizce sürümün bazı kullanıcılarına şimdiden sunulmuş durumda.

  WhatsApp Yapay Zeka robotu, kullanıcıların mesajları veya kişileri aramak yerine soru sorabileceği sohbet menüsündeki arama çubuğu kullanılarak etkinleştiriliyor.

  ChatGPT’ye benzer şekilde çalıştığı görünen WhatsApp Yapay Zeka robotu ile kullanılması önerilen istemlerden bazıları şunlar: ‘Bana K-pop hakkında her şeyi öğret’, ‘Tükenmişlikten nasıl kaçınılır’, ‘5 sebze proteini hikayesi’, ‘Cenneti hayal et’ ‘ ve ‘Bana korkunç bir hikaye anlat’.

  Bu özellik hem iOS hem de Android’de kullanıcıları için sunuluyor. Ve Türkiye dahil tüm dünya tüm kullanıcılarına sunulması yalnızca zaman meselesi.

  Güncellemeyi web sitelerinde açıklayan WABetaInfo ekibi yeni özellik hakkında şunları söylüyor: ‘Bu entegrasyonun WhatsApp içindeki özel görüşmelerin gizliliğinden bağımsız olarak çalıştığını belirtmek çok önemli.

  ‘Kullanıcıların arama çubuğuna yazdıkları her zaman gizli kalır ve Meta AI sohbet robotuna kasıtlı olarak bir istem gönderilmedikçe Meta AI ile paylaşılmaz. Meta AI tarafından arama çubuğu veya Meta AI sohbeti aracılığıyla önerilen konular her zaman rastgele oluşturulur ve kullanıcıya özel bilgilerden etkilenmez.’

  Ayrıca, arama çubuğunun hala birincil amacına uygun olarak çalıştığını ve kullanıcıların uygulama içindeki sohbetleri, mesajları, medyayı ve kişileri aramasına olanak tanıdığını da belirttiler.

  WhatsApp Yapay Zeka robotu nasıl kullanılır?

  İlk göstergeler Meta AI kullanmanın iki yolu olduğunu gösteriyor.Whatsapp Yapay Zeka Robotu

  WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüleri ve bilgiler, Sohbet menüsündeki arama çubuğunun da MetaAI tarafından desteklendiğini gösteriyor; bu, kullanıcıların sorularını doğrudan yazabilecekleri anlamına geliyor.

  Ancak WhatsApp, sohbette WhatsApp Yapay Zeka robotunun nasıl kullanılacağını da paylaştı:

  • Artı düğmesine dokunun
  • Yeni AI Sohbeti’ne dokunun. İstenirse şartları okuyup kabul edin
  • Meta AI’yi veya başka bir karakteri seçin. Önerilen bir istemi seçin veya kendinizinkini yazın
  • Gönder düğmesine dokunun
  • Grup sohbetinde Meta AI’yı kullanmak için:

  Yapay zekayı kullanmak istediğiniz grup sohbetini açın,

  • Mesaj alanına @ yazın ve ardından Meta AI’ya tıklayın
  • İstenirse şartları okuyup kabul edin
  • İsteminizi yazın
  • Gönder düğmesine tıklayın. Yapay zekanın yanıtı sohbette görüntülenecek
  • Bir AI mesajını yanıtlamak için:
  • AI mesajının üzerine gelin, ardından aşağı düğmesine tıklayın ve Yanıtla Mesajını yaz Gönder’i tıklayın

  WhatsApp, yapay zekanın yalnızca @MetaAI’den bahseden mesajları okuyup yanıtlayacağını ve grup sohbetindeki diğer mesajlara erişmeyeceğini veya yanıt vermeyeceğini söyledi.

  Öyle görünüyor ki, ‘@/imagine’ yazıp ne tür bir görüntü istediğinizi yazarak Meta AI kullanarak görüntüler bile oluşturabilirsiniz ve görüntüye yeni bir metin istemiyle yanıt vererek önceden oluşturulmuş görüntüleri güncelleyebilirsiniz.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN