Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerMobilTek tuşla iPhone hafızasını artırma yöntemi!

  Tek tuşla iPhone hafızasını artırma yöntemi!

  iPhone, dahili depolama alanı konusunda katı kurallara sahip. Son modellerde 1 TB gibi oldukça geniş depolama fırsatları sunuyor olsa da, bu varyantların fiyatı cep yakıyor. Ancak iOS’ta yıllardır olan bir özellik sayesinde telefonunuzda yer açabilirsiniz.

  iPhone için ‘Kullanılmayanları Kaldır’ nedir ve nasıl çalışır?

  Apple, kullanıcılarına depolama tarafında temel olarak iki seçenek sunuyor; ya dahili depolaması yüksek bir modeli tercih etmelisiniz ya da ücretli bir şekilde iCloud saklama alanınızı yükseltmelisiniz. Fakat iOS 11 ile sunulan Kullanılmayanları Kaldır özelliği ile telefonunuza nefes aldırabilirsiniz.
  İsminden de anlayacağınız üzere Kullanılmayanları Kaldır özelliği sayesinde telefonunuzdaki gereksiz uygulamaları, fotoğrafları, videoları veya dosyaları otomatik olarak kaldırabilirsiniz. Son zamanlarda kullanmadığınız uygulamaları tespit eden iOS, fazla yer kaplayan bu yazılımları kaldırabiliyor. iOS 11 ve üstü tüm Apple cihazlarında aktif olan bu özellik, aslında birçok iPhone kullanıcısı tarafından bilinmiyor. Tabii ki ekstra depolama alanı satın alarak dosyalarınızı iCloud’da saklayabilirsiniz, ancak Apple tarafından sunulan bu özelliği de göz ardı etmemelisiniz. Kullanılmayanları Kaldır özelliğine ulaşmak için Ayarlar > Genel > (iPhone, iPad) Saklama Alanı yolunu izlemelisiniz. Karşınıza çıkan ekranın orta bölümünde “Kullanılmayanları Kaldır” seçeneğini görüyor olmanız gerekiyor. Bu özellik kapsamında uygulamaları ister silebilir isterseniz de uygulamanın sakladığı depolama alanını boşaltabilirsiniz. Yani uygulama silinmez, ancak uygulama tarafından kullanılan saklama alanı temizlenebilir.
  Bu özelliğe ek olarak yine aynı ekranda yer alan “Eski Yazışmaları Sil“i de aktifleştirebilirsiniz. Bu özellik sayesinde bir yıldan daha eski olan WhatsApp, iMessage veya Facebook Messenger yazışmalarını kaldırabilirsiniz. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN