WhatsApp sohbet yedeklerini iPhone’dan Android’e taşıma

WhatsApp mesajları iPhone'dan Android'e nasıl taşınır, en iyi aktarma yolları...

0

WhatsApp mesajları iPhone’dan Android’e nasıl taşınır, en iyi aktarma yolları, WhatsApp sohbet yedeklerini iPhone’dan Android’e taşıma nasıl yapılır, bilmeniz gerekenler bu yazıda…

iPhone’dan Android’e geçmek ya da tam tersi söz konusu olduğunda, WhatsApp görüşmelerinizi de beraberinde götürebilirsiniz. Bu rehberle, mesajlaşma platformundaki sohbetlerinizi bir işletim sisteminden diğerine aktarmak için mevcut yöntemleri anlatacağım.

Öncelikle, bu işlemi WhatsApp aracılığıyla veya bu işte uzmanlaşmış üçüncü taraf uygulamalarla yapmak mümkün. Ancak maalesef telefon değiştirirken aynı WhatsApp hesabını kullansanız bile, paylaştığınız görüşmeler ve dosyalar otomatik olarak aktarılmaz. Görüşmeleri yeni telefonunuza aktarma işini sizin yapmanız gerekiyor. Ardından, konuşmaları iPhone’dan Android’e veya tersi yönde taşımak için kullanabileceğiniz bazı yöntemler var.

WhatsApp mesajları iPhone’dan Android’e nasıl taşınır, en iyi aktarma yolları…

WhatsApp konuşmaları çok önemli bilgiler içerebilir, bu nedenle telefonunuzu değiştirirken bunları saklamak istersiniz. Aynı işletim sisteminde kalacaksanız, WhatsApp’ın yedeğini alıp yeni cihazdan geri yüklemeniz yeterli olacaktır. Ancak aynı depolama hizmetine kaydedilmedikleri için iPhone’dan Android’e geçerken WhatsApp yedekleri tutulmaz.

WhatsApp, iPhone’da yedekleri iCloud üzerinde tutarken, Android’de mesajlaşma geçmişini ve eski mesajları saklamak için Google Drive kullanır. Bu nedenle, işletim sistemini değiştirecekseniz, WhatsApp görüşmelerinizde bu yedekleri kullanamazsınız.

WhatsApp sohbet yedeklerini iPhone’dan Android’e taşıma

Bu geçişte her şey kayboluyor diye düşünmeyin, çünkü platformun kendisi tarafından iPhone’dan Android’e geçecek olsanız bile sohbetlerinizi korumak için sunulan bir yöntem var. Peki bu sürecin olumsuz bir yanı var mı? Maalesef görüşmeleri ayrı ayrı aktarmanız gerekecek, böylece süreç daha sıkıcı ilerleyecek.

  • WhatsApp’ı açın ve geçmek istediğiniz sohbeti girin.
  • Sağ üst köşedeki üç nokta düğmesine dokunun.
  • Seçenekler menüsünde Diğer> Sohbeti dışa aktar’ı seçin.
  • Sohbeti dışa aktarma yöntemi olarak Gmail’i seçin.
  • Bu işlemi tüm konuşmalar için uygulayabilirsiniz.
  • Yeni telefonunuza gönderdiğiniz dosyaları indirin.
  • WhatsApp> Ayarlar> Sohbetler> Yedekle’ye erişin ve buradan indirdiğiniz dosyadan dışa aktardığınız görüşmeleri geri yükleyin. Bir işletim sisteminden diğerine geçmek istediğiniz tüm konuşmalarla bu işlemi tekrarlamanız gerekecek.

Görüşmeler dışa aktarıldıktan sonra, onları yeni cep telefonunuza geri yüklemelisiniz.

WhatsApp mesajlarını iPhone’dan Android’e ve Android’den iPhone’a aktarmak için en iyi uygulamalar

Önceki yönteme ek olarak, Google Play Store’da konuşmalarınızı Android’den iPhone’a veya iPhone’dan Andrpoid’e aktarmada uzmanlaşan birkaç uygulama bulabilirsiniz. Bunların en popülerlerinden birisi Dr. Fone’dur.

Bu ücretsiz yazılım, farklı işletim sistemlerinden olsalar bile verileri bir cep telefonundan diğerine aktarmanıza olanak tanır. Bunu yapmak için, “WhatsApp mesajlarını geri yükle” işlevini seçmeli ve WhatsApp görüşmelerini aktarmak istediğiniz iki cihazı birbirine bağlamalısınız. Birkaç dakika içinde işlemi tamamlar. Ancak bunu başarmak için, Dr. Fone programının kurulu olduğu bir bilgisayara ihtiyacınız olacak.

WhatsApp görüşmelerini iPhone’dan Android’e aktarmak istiyorsanız 5,99 euro’ya mal olan WazzapMigrator uygulamasını da kullanabilirsiniz. Basit bir prosedürle, bu uygulama tüm sohbetlerinizi Android’e aktarmanıza yardımcı olacaktır.

Cevap bırakın