WhatsApp’ın 2022 yılında kazanacağı yeni özellikler

0

Dünyanın en popüler uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alan WhatsApp, yeni özellikler ile kullanıcılarının daha iyi bir deneyim yaşamasına sağlamayı amaçlıyor. Yakın bir zaman önce resmi Twitter hesabı üzerinden yeni sesli mesaj özelliğini duyuran popüler mesajlaşma uygulamasının 2022 yılında pek çok özelliği hizmete sunması da bekleniyor. WhatsApp’ın yeni özellikleri neler olacak? İşte tüm bildiklerimiz:

WhatsApp’ın yeni özellikleri arasında özel gizlilik ayarları da var!

Gizlilik tarafında önemli özellikler sunması beklenen WhatsApp’ın özellikle kişi listenizde bulunmayın kişilerin son görülmenizi görmesinin önüne geçmesi bekleniyor. Test sürecinde olan son görülme özelliği, rehberinizde yer almayan kişilerin de son görülmenizi izlemesinin önüne geçilecek. Geliştiriciler ise uygulamaya eklenecek son görülme seçeneğiyle bu güvenliği sağlayacak. Yani son görülmenizi varsayılan olarak rehberinizde yer alan kişiler görebilecek.

Son görülme özelliğine ek olarak bir de profil fotoğrafları için de gizlilik ayarı yolda. Hem iOS hem de Android kullanıcıları için test edilen son görülme ve profil fotoğrafı gizlilik ayarları birkaç ay içinde kullanıcılara sunulacak.

WABetaInfo tarafından keşfedilen yeni özellikler elbette çok çeşitli. Topluluklar özelliğine atıfta bulunan WABetaInfo, bu özelliğin 2022 yılında WhatsApp’a geleceğini duyurdu. Bu özellikle bir kullanıcı mevcut bulunduğu grup içinde grup oluşturma seçeneğine sahip olacak. Oluşacak bu alt grubun da uçtan uca şifreleme ile korunacağının altı çiziliyor.

WhatsApp'ın yeni özellikleri

Yeni sesli mesaj özelliği ise kullanıcının sesli mesajı kaydettikten sonra dinlemesini ve o şekilde göndermesine olanak sağlıyor.

Kaybolan mesajlar için de yeni bir zaman sınırı genişletiliyor. WhatsApp üzerinde kullanıcılar şu anda 1 saat, 8 dakika ya da 16 saniye önce gönderilen eski mesajları silebiliyor. Kullanıcıların istemedikleri mesajları daha geniş bir zaman aralığını kapsayacak şekilde silmesi için 7 gün ve 8 dakikalık versiyonu deniyor.

Sosyal medya uygulamalarının artık pek çoğunda görmeye ve kullanmaya alıştığımız mesajlara emoji ile tepki verme özelliğinin WhatsApp tarafına da gelmesi bekleniyor. Bu özellik kullanıcıları istedikleri mesaja emoji ile karşılık vermesini sağlayacak. Bu özellik Twitter da dahil olmak üzere Facebook ve Instagram’da kullanılan versiyonlardan ilham alacak gibi duruyor.

WhatsApp'ın yeni özellikleri

WhatsApp’a aynı zamanda WhatsApp Web de dahil olmak üzere uygulama içinden kullanıcıların fotoğraflarını düzenlemesi sağlanacak. Şu anda betada olan çoklu cihaz desteğinin ise 2022 yılında tam sürüme geçmesi ve herkesin kullanımına sunulması bekleniyor.

Bir diğer taraftan ise WhatsApp’dan çıkış için de bir özellik geliyor. Yani bu seçenek diğer sosyal medya hesaplarında kullanılan ‘oturumu sonlandır, çıkış yap’ gibi oturum kapatma seçeneğine sahip olacak.

WhatsApp kullanıcıları dikkat: Acilen bu özelliği aktif edin!

Cevap bırakın