WhatsApp herkesin şikayet ettiği o özelliği değiştiriyor!

0

Dünyanın en yaygın kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yepyeni bir özellik ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Şirket, uzun yıllardır geliştirme aşamasında olduğu kimi özellikleri ilk etapta Beta kullanıcılarıyla paylaşıp, sonrasında herkes için kullanılabilir hale getiriyordu. Bir özelliği daha aynı şekilde, ilk olarak Beta versiyonunda görme fırsatı bulduk.

WhatsApp, kullanıcıların yıllardır şikayetçi olduğu bir konuya nihayet müdahale etmeye karar verdi. Platformun hem iOS hem de Android için yayınladığı kısıtlı Beta sürümünde, kullanıcıların 2 GB’a kadar medya dosyaları paylaşmasına izin veren bir test başlatıldı.

WhatsApp’tan Android kullanıcılarına özel yenilik!

WhatsApp, medya dosyası paylaşım limitini güncelliyor

Popüler mesajlaşma servisi WhatsApp, yeni bir özellik için kolları sıvadı. Şu anda yalnızca Arjantin’deki kullanıcıları için aktif edilen özellik; Android’de 2.22.8.5, 2.22.8.6 ve 2.22.8.7 Beta sürümlerinde geçerli kılındı. iOS için ise 22.7.0.76 Beta sürümü işaretlendi. Şirket, sınırlı sayıda Beta kullanıcısına mesaj tepkileri özelliğini sunduktan kısa bir süre sonra, büyük medya dosyaları paylaşmak için limitini genişletti.

Şimdiye kadar WhatsApp, medya dosyaları için maksimum 100 MB sınırı bulunduruyordu. Fakat artık bu limit, yakında herkes için 2 GB olacak. Şu an için çok az sayıda kullanıcının eriştiği bu seçenek, yakında Arjantin dışındaki ülkelere de tanınacak ve nihayet Beta’dan çıkıp kararlı sürümde karşımıza çıkacak.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüsünden de anlaşılabileceği üzere, platform kullanıcıların şikayetçi olduğu o seçeneği değiştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Ancak küçük de olsa bu özelliğin Beta sürümünden sonra rafa kaldırılıp kenarı atılması ihtimalinin olduğunu da sizlere hatırlatmak isteriz. Şirket, bu özellikten istediği verimi almazsa, 100 MB sınırı ile dosya paylaşımı ilerleyen süreçte de geçerli olabilir.

Cevap bırakın