Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürEn popüler web kamerası modelleri hangileri

  En popüler web kamerası modelleri hangileri

  Bilgisayarımızda yerleşik olarak gelen kameralar, günlük iletişim ihtiyaçlarımız için yeterli gelebilir. Ancak daha yüksek kaliteli iletişim kurmak istediğimizde harici bir kamera satın alma gereği duyarız.

  Masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlarımıza kolayca takabileceğimiz ‘webcam’ adı verilen bu ürünler, kısa sürede kurulabiliyor ve hemen kullanıma hazır hale gelebiliyor.

  Bu kameralar, masaüstü bilgisayarınızın monitörünün üzerine ya da dizüstü bilgisayarınızın ekranının hemen üzerine kolayca sabitlenebilecek şekilde üretiliyor. Kameranın görüş açısı ise istenildiği gibi ayarlanabiliyor.

  Bazı modeller sizi görüşmeleriniz sırasında takip ederek, her zaman görüntünün odak noktasında kalmanızı sağlıyor. Bu kameraların farklı marka ve modellerde, farklı yeteneklerde çok sayıda alternatifi bulunuyor.

  Uzaktan çalışma, video konferans, uzaktan eğitim ya da internetten canlı yayın gibi farklı amaçlarla kullanılabilen bu web kameralardan satın almayı düşünenlere yardımcı olmak amacıyla en popüler modelleri listeledim. Hazırsanız gelin hemen başlayalım:

  Logitech Brio 4K Yayıncı Webcam

  Logitech Brio 4K Yayıncı Webcam

  İnternet yayıncıları ve profesyonel çalışanlar için üst seviye bir kamera olan Logitech firmasının Brio Stream adlı ürünü, 4K görüntü kalitesi sunmasıyla dikkat çekiyor. Otomatik gürültü engelleme ve otomatik ortam ışığı ayarlama özelliğine sahip olan Logitech Brio Stream, Logi Tune uygulamasıyla fitre seçenekleri ve üç farklı görüntüleme alanı gibi gelişmiş özellikler sunuyor. Ürünü iş amaçlı kullananlar, takvim ve Logi Dock entegrasyonu sayesinde görüntülü toplantıları daha kolay takip edebiliyor.

  Microsoft LifeCam Cinema Webcam

  Microsoft LifeCam Cinema Webcam

  Bir başka alternatif de Microsoft firmasının ClearFrame görüntü işleme teknolojisine sahip LifeCam Cinema adlı web kamerası. 720p sensör ile saniyede 30 kareye varan hızla gerçek yüksek çözünürlüklü (HD) kalitede video kaydeden ürün, görüntü ve ses kalitesi olarak tatmin edici sonuçlar veriyor. Görüntüleri keskinleştiren özel bir teknolojiye sahip olan ürün, gürültü önleyici mikrofon özelliğiyle de görüntülü görüşmelerinizde çevredeki seslerin karşı tarafa gitmesini engelleyerek daha sağlıklı iletişim kurmanızı sağlıyor.

  DEXIM V28 1080P Webcam

  DEXIM V28 1080P Webcam

  1080P (Full HD) görüntü kaydeden DEXIM firmasının V28 model web kamerası, bu kategoride öne çıkan ürünlerden biri. Uzaktan eğitim, görüntülü görüşme ve iş amaçlı toplantılarda rahatlıkla kullanılabilecek olan DEXIM V28 web kamerasında dahili mikrofon bulunuyor. Dolayısıyla görüşmelerinizi gerçekleştirmek için ayrıca bir mikrofon satın almak zorunda değilsiniz. DEXIM V28 web kamerası, düşük ışık koşullarında bile tatmin edici seviyede performans verebiliyor.

  A4 TECH PK-910H WebCam

  A4 TECH PK-910H WebCam

  Listeme aldığım son ürün ise A4 TECH firmasının PK-910H model web kamerası. 1080p (Full HD) görüntü kaydeden ürün, dahili mikrofonu sayesinde görüşmelerinizi sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmenizi sağlıyor. 2 adet eklem noktası ile 360 derece dönebilme, otomatik fokus, otomatik beyaz ayarı özellikleri bulunan üründe lensin yansıma engelleyici malzemeyle kaplanmış olması dikkat çekiyor. A4 TECH PK-910H webcam, düşük ışık koşullarında bile iyi sonuçlar veren, dikkate değer bir ürün.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim ‘webcam’ modelleri bu kadar. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan daha fazla ‘webcam’ seçeneği için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Fujifilm Instax Mini 11 ile anında fotoğraf baskısı

  Microsoft Store’daki en popüler ücretsiz uygulamalar

  Fujifilm Instax Mini 11 ile anında fotoğraf baskısı

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN