Microsoft Store’daki en popüler ücretsiz uygulamalar

0

Microsoft Windows işletim sistemi yüklü olan bilgisayarlara Microsoft Store üzerinden istediğimiz uygulamaları kolayca yükleme şansımız var. Microsoft Store üzerinde çok sayıda farklı uygulama mevcut. Farklı kategorilerde ihtiyacınız olan uygulamaları inceleyebilir ve ilginizi çekenleri hemen bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Çok sayıda uygulama sizi bekliyor

Bu yazıda Microsoft Store uygulama mağazasına göz atıyor ve burada en çok tercih edilen ücretsiz uygulamalardan öne çıkanları hatırlatıyorum. Şimdi gelin, uygulama yükleme, güncelleme ve kullanmayı basitleştiren Microsoft Store platformundaki en popüler ücretsiz uygulamalara birlikte bakalım:

ücretsiz uygulamalar

Netflix

Ücretsiz uygulamalar kategorisine baktığımda ilk sırada Netflix’in yer aldığını görüyorum. Dünya genelinde büyük ilgi gören platformun uygulamasını bilgisayarınıza ya da tabletinize indirerek eğlence dünyasına adım atabilirsiniz. Bu zengin platformdaki film, dizi ve belgeseller arasından ilgi alanınıza göre seçim yapmak ve biraz eğlence molası vermek sizin de hakkınız. Uygulamayı buradan bilgisayar veya tabletinize indirebilirsiniz.

ücretsiz uygulamalar

WhatsApp Desktop

Microsoft Store’da en çok tercih edilen ücretsiz uygulamalar listesinin ikinci sırasında haberleşme uygulaması WhatsApp Desktop yer alıyor. Bilgisayarda çalışırken iletişimimizin devam etmesi için WhatsApp Desktop uygulaması bize kolaylık sağlıyor. O nedenle bilgisayar başında telefona elimizin tekrar tekrar gitmesini önleyen bu uygulama oldukça faydalı. WhatsApp Desktop uygulamasını buradan bilgisayar ya da tabletinize yükleyebilirsiniz.

ücretsiz uygulamalar

Xbox

Bilgisayarda oyun keyfi yaşamak isteyenlerin başvurabileceği Xbox uygulaması, Microsoft Store’daki en çok indirilen ücretsiz uygulamalar listesinde üçüncü sırada. Keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak bu serviste, oyun kataloğuna göz atabilir, önerilen oyunları görüntüleyebilir ve Xbox Game Pass ile bilgisayar oyunları kitaplığından istediğinizi alabilirsiniz. Uygulama, oyun deneyiminin yanı sıra arkadaşlarınızla iletişim kurmanızı da sağlıyor. Uygulamayı buradan bilgisayar veya tabletinize indirebilirsiniz.

ücretsiz uygulamalar

iTunes

Microsoft Windows cephesinin rakibi olan Apple Mac platformunun gözde uygulaması iTunes, Microsoft Store’da da favori uygulamalar arasında. Müzik, film ve TV şovları gibi tüm eğlenceli servisleri bünyesinde barındıran iTunes uygulamasını, Windows işletim sistemli bilgisayar ya da tabletinize ücretsiz indirebilirsiniz. Uygulamayı buradan bilgisayar veya tabletinize yüklemeniz mümkün.

ücretsiz uygulamalar

Instagram

Fotoğraf, hikâye ve video paylaşımı için en çok tercih edilen uygulama olan Instagram, Microsoft Store’da en popüler ücretsiz uygulamalar listesinin gediklilerinden. Instagram’ı Windows işletim sistemli bilgisayar ya da tabletinizde web tarayıcı gerektirmeden kullanmak için uygulama oldukça kullanışlı. Instagram uygulamasını buradan bilgisayar veya tabletinize indirebilirsiniz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda Microsoft Store’dan seçtiğim en popüler ücretsiz uygulamalara yer verdim. Windows işletim sistemli cihazlarınız için kullanabileceğiniz tüm uygulamaları buradan görebilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Yeni yıla formda girmenize yardımcı olacak akıllı bileklik önerileri

Akıllı telefon kullanıcıları için olmazsa olmaz aksesuarlar

Hoverboard nedir? Öne çıkan Hoverboard modelleri nelerdir?

 

Cevap bırakın