Vestel’in Çevreye Duyarlı Ürünleri

0

Ürettiği teknolojiyi, insanlar ve doğa için fayda yaratacak şekilde tasarlayan Vestel’in çevreye duyarlı ürünleri ile yakınlaşın.

Fabrikalarında sürdürülebilir yöntemlerle ürettiği teknolojiyi, insanlar ve doğa için fayda yaratacak şekilde tasarlayan Vestel’in çevreye duyarlı ürünleri, aynı zamanda sürdürülebilir yöntemlerler üretiliyor. Sürdürülebilir bir gelecek için çevreye dost ürünler geliştirirken, üretim aşamalarında çevre üzerindeki etkisini en aza indirmeyi de bir öncelik olarak belirleyen markanın son dönem çalışmalarını sizin için derledim.

 

Vestel’in Çevreye Duyarlı Ürünleri

Doğal kaynaklara erişimin her geçen gün daha da zorlaştığı, teknolojik gelişmelerin hız kazandığı ve rekabet kurallarının yeniden tanımlandığı bu yeni çağda, kaynak ve enerji verimliliğinin sağlanmasının yanında doğaya ve çevreye duyarlı ürün ve teknolojilere duyulan ihtiyaç artıyor. Yaşadığımız dünyanın kaynaklarının sınırlı olduğu gerçeği ile yüzleşerek daha duyarlı hareket eden, bu etik değerler çerçevesinde ürün ve çözüm geliştiren markalardan biri de Vestel. Fabrikalarında sürdürülebilir yöntemlerle ürettiği teknolojiyi, insanlar ve doğa için fayda yaratacak şekilde tasarlayan Vestel, “Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak sorumluluğumuz” diyor ve son 5 yılda beyaz eşyada üretim adetlerini yüzde 55 oranında artırmasına karşın, birim ürün başına düşen su tüketimini yüzde 36 oranında azaltmayı başarıyor. 

Sürdürülebilirlik vizyonuyla hareket ederek ürettikleri elektrik ve su tasarruflu, deterjansız yıkama yapan, vakum aparatıyla gıdaların ömrünü uzatan beyaz eşyaları ile öne çıkan Vestel, doğal kaynakları israf etmeyecek ürünler geliştirmenin önemini vurguluyor. 

 

 

Vestel’in son dönemde geliştirdiği çevreci teknolojilerde aşağıdaki ortak özellikler öne çıkıyor

  • Ispanak, pazı, yeşillik gibi topraklı gıdaları akan musluk altında yıkmamanın önüne geçen VegiWash bulaşık makineleri,
  • Özel hava sirkülasyon teknolojisi içeren, daha az elektrik harcayan ve aynı anda farklı gıda kokularının birbirine karışmasını önleyen fırınlar,
  • R290 soğutucu gaz kullanarak üretilen çamaşır kurutma makineleri,
  • ProDrive ile birlikte geliştirilen, yüzde 35 daha az enerji tüketen inverter teknolojili buzdolapları,
  • Yıkama süresini kısaltan, yüzde 50 daha az deterjan kullanan ve yıkamaya daha az su harcayan Hidro-Boost teknolojili bulaşık ve çamaşır makineleri.

Vestel, tüm bu çalışmalarının yanında bir sosyal sorumluluk olarak mikrofiber filtre kullanımının önemine dikkat çekiyor. Tüm dünyada mikrofiber filtre kullanımı ile ilgili regülasyon çalışmaları sürdüğü günümüzde, Vestel’in geliştirdiği Mikrofiber Filtreli Çamaşır Makinesi bu alanda öncülük yapıyor.

 

 

Vestel’den Mikrofiber Filtreli Çamaşır Makineleri

Her yıl yarım milyon ton mikrofiberin denizlere karışmasının yarattığı tehditten yola çıkarak geliştirilen mikrofiber filtreli çamaşır makineleri, teknolojisiyle su kaynaklarını koruyor. Suyun önemine dikkat çeken Vestel, yeni teknolojisiyle hem doğaya hem de insan sağlığına verdiği önemi vurguluyor.

Günümüzde okyanuslarda kişi başı 200 milyon mikrofiber parçacık olduğu tahmin ediliyor. Gıda zincirine karışarak insan vücudu için de tehlike oluşturan bu parçacıkların yüzde 35’inin çamaşır makinesi kaynaklı olduğu biliniyor. 5 kilogramlık çamaşırdan yaklaşık 700 bin mikrofiber parçacık çıkabiliyor. Sonuç olarak her yıl yarım milyon ton mikrofiber, atık su arıtma tesislerince de ayrıştırılamadığından su kaynaklarına karışıyor. Avrupa’da mikrofiber filtre kullanımı ile ilgili regülasyon çalışmaları devam ederken, bu soruna kalıcı bir çözüm üretmek için harekete geçen Vestel, ilk kendinden mikrofiber filtreli çamaşır makinesi geliştirerek sektöre öncülük yapıyor.

TwinJet teknolojisi ile geliştirilen Vestel çamaşır makineleri, kazan bölümünde iki özel su jetine sahip olması sayesinde deterjanlı suyu çamaşırlara çok daha hızlı püskürtüyor. Böylece normal yıkamadan çok daha etkin ve üstün temizlik sağlıyor. Yıkama işlemi sırasında makine içerisinde bulunan su, çamaşır makinesinin kapısında bulunan filtreden geçiriliyor. Suyun içinde bulunan, doğada çözülemeyen fiber parçacıklar bu filtre tarafından tutularak su kaynaklarına zarar verilmesini önlüyor. Dijital kontrollü inverter motor teknolojisi kullanılan bu çamaşır makineleri, daha uzun ömürlü kullanım sunarken, harcanan enerjiyi ise minimum düzeyde tutuyor.

Sürdürülebilirlik alanında sorumluluk almaya ve çevre odaklı ürünler geliştirmeye devam eden Vestel’in tüm bu çalışmaları çok kıymetli.

 

Sürdürülebilir bir Dünya için “Daha İyiye”

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda, MediaMarkt’ın liderlik yaptığı Sürdürülebilir bir Dünya için “Daha İyiye” mottosunu benimseyen, dünyamıza öncelik veren ürün ve hizmet sunma çabasında olan markaları  sizlerle buluşturmaya başlamıştım. Geliştirdiği teknoloji ve çözümlerle fark yaratan Vestel’de bu markalardan biri. 

 

Sürdürülebilir Markalar, Sürdürülebilir Ürünler

 

Cevap bırakın