Ultra Geniş Monitörler için En İyi Bilgisayar Oyunları

0

Geçtiğimiz ay ultra geniş monitörleri bu yazımızda tanıtmıştık. Özellikle enine doğru sunduğu geniş alan sayesinde oyun ve sinema deneyimini farklı bir boyuta taşıyan bu monitörler uyumlu oyunlarla çok farklı ve derin bir atmosfer sunuyor. 4K kadar olmasa da yüksek bir çözünürlüğe ihtiyacınız olduğu için oyunları yüksek performansta çalıştırmak için Nvidia 2060, 3070 ya da AMD 5600 tarzı güçlü bir ekran kartına sahip olmanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi hazırsanız oyunlarımızı değerlendirelim.

ultra geniş
Ultra geniş bir monitörde tarihi baştan yazmak ister misiniz?

Ultra Geniş Civilization!

Oyun tarihinin en özel yapımlarından biri Civilization’ın son oyunu bu tarz bir monitörde çok keyifli alıyor. Haritanın geniş alana yayılması sizi içine çekiyor. Oyun zaten bağımlılık yaratıyor ancak bu haliyle çıta bir seviye üste çıkıyor. Tarihi baştan yazmak ve geleceğe uzanmak için oyunu 99 liraya bu adresten satın alabilirsiniz. Strateji oyunlarına ilginiz varsa Total War: Three Kingdoms oyununu da deneyebilirsiniz. O da gerçek bir görsel şölen.

ultra geniş
Vahşi batıda panoramik manzaralar…

Red Dead Redemption 2

GTA’nın yapımcılarından bir western öyküsü olarak karşımıza çıkan bu oyun manzara grafiklerindeki detaylarla büyüleyici bir atmosfere sahip. Tabii ki oyunu ultra geniş çözünürlükte açarsanız her an durup fotoğraf çekmek istiyorsunuz. Çevresi ile sizi büyüleyen oyunları seviyorsanız Death Stranding oyununu da monitörde denemeyi ihmal etmeyin.

Microsoft Flight Simulator (MFS)

Şahsıma göre şu an gerçek anlamda yeni nesil denebilecek ender oyunlardan biri MFS. Oyun neredeyse dünyayı birebir kopyalamış desek yanılmayız. Üzerine bir de gerçekçi fizikler eklenince MFS yıllarca oynanacak ve konuşulacak bir yapım olarak karşımıza çıkıyor. Ultra geniş monitörünüz, bu oyunda adeta kokpit camına dönüşüyor. Eğer uçuş oyunlarını seviyor ve uzaya sıcak bakıyorsanız yine ultra geniş destekli No Man’s Sky’ı da deneyebilirsiniz.

Gerçeküstü bir yarış deneyimi…

Forza Horizon 4

Microsoft’un beğenilen yarış oyunu Forza Horizon, geniş açısıyla çok farklı bir çehreye bürünüyor. Yollar, ağaçlar, binalar her şey sizi içine çekiyor. Eğer bu oyun sizin için fazla hızlıysa Euro Truck Simulator ya da American Truck Simulator ile eşsiz bir zen deneyimine davetlisiniz.

Cevap bırakın