Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  ManşetTwitter'ın yeni girişimi Revue ne işe yarıyor?

  Twitter’ın yeni girişimi Revue ne işe yarıyor?

  Hollanda merkezli Revue, bir süre önce Twitter tarafından satın alınmıştı. Bu satınalma, içerik üreticilere elektronik posta üzerinden geniş kitlelere ulaşma fırsatı veriyor.

  Revue, 2015 yılında Martijn de Kuijper ve Mohamed El Maslouhi tarafından kurulan bir e-posta haber bülteni servisi.

  Revue ile gazeteciler, yazarlar, muhabirler, bloggerlar ya da sosyal medya ünlüleri, belli periyotlarla abonelerine ulaştıkları bir dağıtım ağına yani e-posta haber servisine sahip oluyor.

  Daha önce ücretli bir servis olan Revue, Twitter tarafından satın alındıktan sonra tamamen ücretsiz yararlanılabilir hale geldi. İçerik üreticilerine para kazanma imkânı da veren bu servis gelirlerden yüzde 5 komisyon alıyor.

  Ne yazık ki Revue tarafından ödeme aracısı olarak kullanılan şirket olan Stripe, şu an Türkiye için ödeme hizmeti sunmuyor. Bu yönüyle Türkiye’deki içerik üreticileri için büyük bir dezavantaj söz konusu.

  Daha önce ayrı bir servis olan Revue, Twitter’a entegre edildi. Twitter’a web üzerinden giriş yapıp, “Daha fazla” bağlantısına tıkladığınızda “Bültenler” bölümünü göreceksiniz.

  revue

  “Bültenler” bağlantısına tıkladığınızda sizi, “Ücretsiz bülten başlatma” ekranı karşılayacak. Bu ekranda, şu bilgilendirmeyi göreceksiniz:

  revue

  Hedef kitlene ulaşmak için başka yollar mı arıyorsun? Çalışmalarının karşılığını almaya hazır mısın? Twitter’ın yazar ve yayıncılar için oluşturduğu bülten aracı olan @Revue’yü deneme zamanı
  • Bülten oluştur ve planla
  • Tweetler yerleştir
  • E-posta listelerini içe aktar
  • Etkileşimi analiz et
  • Ücretli abonelerden para kazan

  “Daha fazlasını keşfet” bağlantısına tıkladığınızda ise, Revue sitesine yönlendirileceksiniz. Tüm haber bülteni oluşturma işlemlerini buradan yapacaksınız.

  revue

  Haber bültenlerinizi oluştururken, ‘tweet’leriniz, blog yazılarınız, burası için özel kaleme alacağınız yazılar ya da videolarınızı ‘sürükle-bırak’ yöntemiyle kullanabiliyorsunuz.

  İçerik oluşturmayı kolaylaştırması açısından Revue Chrome eklentisini kullanabilirsiniz. İçerikleri eklentiyle not alabiliyor ve daha sonra bülteninize ekliyorsunuz.

  Ayrıca Revue içerisine sahip olduğunuz veya takip ettiğiniz blog ya da web sitelerinin RSS adreslerini eklerseniz, bülteninize içerik eklemek daha kolay olacaktır.

  revue

  Daha önce oluşturduğunuz ve kullandığınız bir e-posta listesi varsa, bu listenizdeki abonelerinizin adreslerini Revue içerisine kolayca aktarabilmek de mümkün.

  Servis içerisinde giden bültenlerinizi analizlerini, kaç kişi tarafından okunduğunu ve benzeri bilgileri takip ederek, kitlenizle etkileşimi sürekli takip edebiliyorsunuz.

  Benim Revue hesabıma buraya tıklayarak ulaşabilir, dilerseniz ücretsiz haftalık haber bültenime abone olabilirsiniz.

  Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

  Bu yazıda Twitter’ın e-posta haber bülteni oluşturma servisi Revue hakkında size bilgi vermeye çalıştım. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.

  Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

  YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


  MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

  Android platformundaki en popüler podcast uygulamaları

  Android platformundaki en popüler podcast uygulamaları

  Android platformundaki en popüler podcast uygulamaları

   

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN