Twitch, Kasım ayından itibaren bu özelliklerle gelecek

0

Twitch’in Kasım ayında kullanıma sunulacak yeni özellikleri duyuruldu. İşte detaylar…

ABD’nin Kaliforniya şehrinde her yıl düzenlenen TwitchCon adlı etkinlik kapsamında popüler video yayın platformu Twitch’in yakın vadede sunulacak bazı yeni özelliklerinin duyurusu gerçekleştirildi.

Platformun genel müdürü Emmett Shear ve programlama müdürü Marcus “DjWheat” Graham tarafından yapılan açıklamalarda kanalların hem kitle, hem de ekonomik açıdan daha fazla büyütülmesine yönelik yenilikler sunuldu.

Akış Özeti adını alacak özellikle Twitch, tıpkı Instagram ve Twitter’da olduğu gibi bazı istatistiklerin yayıncılar tarafından görülmesine olanak sağlayacak. İzleyici sayısı, yeni takipçiler gibi önemli rakamlar görülebilecek.

Twitch’te belirlenen kilometre taşlarına ulaşan yayıncıların kanallarında flamalara yer verilecek. Raids adını alan özellikte birinin rahatsız edici mesajları görülebilecek. Yüklenen içerik için canlı görüntüleme etkinlikleri oluşturulabilecek. Kanallar için moderator, vb atanabilecek. Başkası için kanal aboneliği satın alınabilmesi, uygulama içi yazılım satın alımları, örneğin bir kişi sohbete katıldığında herkese uyarı gitmesi gibi yenilikçi özellikler ve bir dizi küçük özellik daha Twitch’te kullanılabilecek. Yeniliklerin Kasım ayı itibarıyla sunulacağı da verilen bilgiler arasındaydı.

En nihayetinde ise Twitch, hem kendi ağı, hem de içerik üreticilere daha fazla gelir sağlayabilecek bir takım özellikleri sunmuş oluyor. Gelir tarafında Twitch’in 2017 yılındaki adımları da böylelikle devam ediyor.

Dijital dünyaya dair öne çıkan gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz…

Cevap bırakın