Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  Dijital KültürTwitch=7,5 milyar dakika video!

  Twitch=7,5 milyar dakika video!

  twitch

  2011 yılında kurulan ve 2014’te yaklaşık 1 milyar dolara Amazon tarafından satın alınan canlı yayın akışı platformu Twitch’le ilgili merak edilen çok sayıda konu vardı. Örneğin kaç milyon kullanıcısı var, ne kadar izleniyor gibi sorular yanıtlanmayı bekliyordu. ABD/San Fransisko’da düzenlenen TwitchCon adlı etkinlik kapsamında video oyunu odaklı Twitch’in geldiği nokta çarpıcı veriler eşliğinde gözler önüne serildi.

  Açıklanan bilgiye göre Twitch’te canlı yayın yapan 1 milyon 700 bin kullanıcı var. Bu kimselerin paylaştığı canlı yayınların toplam süresi ise 7 milyar 500 milyon dakika. Bu rakamlar bir hayli sansasyonel, ancak en kritik veri hiç şüphesiz bu yıl 2 milyon 100 bin kişinin aynı anda Twitch’te canlı yayın izlemesi ile ilgili. Bu Twitch adına zirve anlamı taşıyor. Özetle platformda artık 2 milyonu aşkın kişi aynı anda çeşitli canlı yayın paylaşımlarını takip ediyor. 2014’te aynı sayı 1 milyon civarındaydı.

  twitch

  Her zamankinden daha büyük!

  Ortalama video izleme süresi 1,5 saat ve Twitch CEO’sunun açıklamasına göre Metal Gear Solid oyununda bu süre çok daha uzun. Oyun devi Twitch, sağladığı reklam gelirleri ile gamer’lar için en popüler platform durumunda. YoTube’un 60fps canlı yayın özelliğini kullanıma sunmasından çok önce ilgili özelliğe sahip olan canlı yayın akışı platformu, görünüşe bakılırsa hemen her aşamada ciddi bir seviye atlamış durumda.

  Tüm PlayStation platformlarına geliyor

  Bir diğer gelişme de Twitch’in tüm PlayStation platformlarına gelmesi ile ilgili. Daha önce PlayStation 4 üzerinden canlı yayın yapılmasına izin veren Twitch, kısa süre içinde PS3, PS Vita ve PlayStation TV’yle de entegre oluyor.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN