TV için kablosuz klavye seçenekleri

0

Televizyonunuzu uzaktan kumanda ile yönetmenin yeterli olmadığı durumlarda kablosuz klavyeler imdadınıza yetişiyor ve koltuğunuzdan kalkmadan tüm kontrolü elinizin altına getiriyor. Bu serideki ürünler, hem tam bir klavyeye sahip olması hem de dokunmatik yüzeyle kontrol edilebilmesi nedeniyle eğlenceli vakit geçirmenizi sağlıyor. Akıllı televizyonunuzda eğlence servisleri arasında gezinmek ya da internette sörf deneyimi için kablosuz klavyeler size yardımcı oluyor. Bu kategorideki ürünleri kullanmaya başlamak için kutudan çıkan USB alıcıyı TV’ye takıp klavyenizi aktif hale getirmeniz gerekiyor. Tak-Çalıştır özelliğini destekleyen bu ürünleri hiçbir ayar yapmadan kullanmaya başlayabilirsiniz. Bazı modellerde fonksiyon tuşları ve dokunmatik yüzey ayarlarını kişiselleştirme imkânı da var. İşte size televizyon keyfinizi üst seviyeye çıkaracak kablosuz klavye seçenekleri:

kablosuz klavye

Logitech K400 Plus Kablosuz Touch Klavye

Logitech firmasının K400 Plus model dokunmatik kablosuz klavyesi, akıllı televizyon deneyiminizi iyileştiren yararlı bir aksesuar. Logitech K400 Plus dokunmatik kablosuz klavyenin 10 metre menzili bulunuyor. Bu sayede geniş bir salonda oturuyor olsanız dahi, televizyonunuz ile klavyeniz arasındaki iletişim sorunsuz devam ediyor. Ayrıca 3.5 inç büyüklüğündeki dokunmatik yüzey de menüde gezinmeyi kolaylaştırıyor. Ürünün dokunmatik yüzeyle birlikte geliyor olması nedeniyle ayrıca bir ‘fare’ satın almanıza gerek kalmıyor.

kablosuz klavye

TRUST 20960 VEZA Kablosuz Touchpad Klavye

Bir başka seçenek ise TRUST firmasının 20960 VEZA model kablosuz klavyesi. Akıllı televizyonunuzun yanı sıra  diz üstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar veya oyun konsolunuzda kullanabileceğiniz bu üründe, standart bir tam klavye ile yerleşik fare fonksiyonları bulunuyor. Televizyonunuzdan 10 metre mesafeye kadar uzaklıkta bile sağlıklı çalışan bu klavye, tak-çalıştır özelliği sayesinde hemen kuruluyor. Kullanmaya başlamak için tek yapmanız gereken USB alıcısını cihazınıza bağlamak ve klavyeyi açmak. Sonrasında kontrol sizde.

kablosuz klavye

MICROSOFT N9Z-00017 All In One Medya Klavye

Televizyonunuzun tüm fonksiyonlarını koltuğunuzdan kalkmadan kontrol edebileceğiniz üçüncü seçenek ise Microsoft firmasının All-in-One Media klavyesi. Tam bir klavye, özelleştirilebilir fonksiyon tuşları ve dokunmatik yüzeye sahip olan bu ürün, film izlerken, müzik dinlerken ya da TV ekranında internette gezinirken tüm kontrolleri elinizin altına getiriyor. Su geçirmez ve darbelere dayanıklı olarak tasarlanan bu ürünün, kablosuz iletişim menzili ise rakiplerinde olduğu gibi 10 metre.

kablosuz klavye

Logitech K380 Multi-Device Bluetooth Klavye

Size TV için önereceğim son kablosuz klavye ise Logitech firmasının K380 Multi-Device modeli. TV yanında bilgisayar, tablet ya da akıllı telefonunuzla da kullanabileceğiniz bu ürün, kompakt tasarımı nedeniyle her yere taşınabilir. Tek dezavantajı ise klavyede dokunmatik yüzey bulunmuyor oluşu. Aynı anda üç cihazla eşleştirilebilen bu ürün, gerektiğinde cihazlar arasında kolayca geçiş yapmanızı sağlıyor. Bunun için klavye üzerideki bulunan sarı renkli tuşları kullanıyorsunuz.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Benim MediaMarkt internet mağazasından seçtiğim ürünler bu kadar. Tabii ki çok sayıda kablosuz klavye modeli raflarda mevcut. MediaMarkt internet mağazasında satışa sunulan daha fazla seçenek için buradan bilgi alabilirsiniz. Konuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalın.


MediaTrend’de yayınlanan diğer yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Microsoft Store’daki en popüler ücretsiz oyunlar

Twitter’ın yeni girişimi Revue ne işe yarıyor?

Uzaktan çalışmaya yeni yaklaşım: Microsoft Viva

 

Cevap bırakın