Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Mediatrend Desktop Mediatrend Mobile
Diğer
  HaberlerMobilTürkiye’de üretilen ya da montajlanan akıllı telefonlar

  Türkiye’de üretilen ya da montajlanan akıllı telefonlar

  Bilindiği üzere öğrenciler için vergisiz telefon kampanyasının temel hatları netleşti. Bu bağlamda Türkiye’de üretilen ya da montajlanan akıllı telefonlar içerisinden bir çoğu vergisiz olarak satın alınabilecek. İşte tüm detaylar.

  Üniversite öğrencilerinin en çok merak ettiği sorulardan birisi nihayet cevap buldu. Hangi telefonları vergisiz olarak satın alabileceğiz? Bilindiği üzere seçim öncesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, üniversite öğrencilerine bir defaya mahsus olmak kaydıyla vergisiz telefon satın alma hakkının tanınacağını belirtmişti. Nitekim bu hakkın detayları artık kesinleşti.

  Açıklanana göre üniversite öğrencileri Türkiye’de üretilen veya montajlanan telefonlar içerisinde fiyatı 9500 TL’yi geçmeyenler içerisinden diledikleri modeli vergisiz bir şekilde satın alabilecekler. Elbette buradaki temel unsur telefonların Türkiye’de montajlanıyor ya da üretiliyor olması. Bilindiği üzere son dönemde pek çok Çinli firma Türkiye’de fabrika açtı. Dolayısıyla bu açıdan şanslıyız. Çünkü üniversite öğrencilerinin alabileceği pek çok model bulunuyor.

  Dilerseniz şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri bu modeller ile başbaşa bırakalım.

  General Mobile GM 24 Pro
  General Mobile GM 23 SE
  General Mobile GM 23
  Casper VIA X30 Plus
  Reeder S19 Max Pro S
  Casper VIA M30 Plus
  OMIX X5
  General Mobile GM 22S
  Casper VIA M30
  Reeder S19 Max
  Samsung Galaxy A70
  Samsung Galaxy A21s
  Samsung Galaxy A30
  Samsung Galaxy A01 Core
  Samsung Galaxy A52
  Xiaomi Redmi 9C
  Xiaomi Redmi 9T
  Xiaomi Redmi Note 10S
  Xiaomi Redmi 10
  OPPO A15
  OPPO Reno 5 Lite
  Vivo Y11s
  Vivo Y21s
  Vivo Y53s
  Realme C21
  Realme C21Y
  Realme C25

  Dip not olarak şunu da hatırlatmamız gerekiyor. Önümüzdeki süreçte bu modellere yenileri eklenebilir. Dolayısıyla üniversite öğrencilerinin vergisiz olarak satın alabilecekleri modellerin sayısında artış yaşanabilir. Şimdilik fiyatların artmasıyla, 9500 TL’lik sınırın da artıp artmayacağı konusunda bir bilgi yok. Lakin şu anda Türkiye’de üretilen ya da montajlanan modellerinin genelinin bu şartlara uyduğunu belirtmemiz gerekiyor. Öte yandan şunu da hatırlatalım. Vergisiz olarak satın alınabilecek telefonlar, en alt vergi düzeyinde yer alana modellerden oluşuyor. En üst seviye vergi dilimine giren modeller bu kampanyaya dahil edilmedi.

  Haberler

  BUNLARI DA BEĞENEBİLİRSİN