TTec ReCharger : Her keseye uygun taşınabilir piller

0

Günümüzde pek çok telefon, tek şarj ile bir günü rahatlıkla çıkarabiliyorlar. Fakat “Akıllı telefonunuzda keşke daha iyi olsaydı dediğiniz özellik nedir?” diye sorulsa, büyük bir kesim, “Pil performansı” der. Bu yazımızda sizlere TTec ReCharger ürünlerinden bahsedeceğiz.

Birçoğumuz cep telefonları ile video ve bolca fotoğraf çekiyor. Çoğu zaman çektiğimiz görüntüleri sosyal medyada paylaşıyoruz.  Bununla birlikte cep telefonda mutlaka oyun oynuyoruz ve cep telefonumuz 24 saat sürekli İnternette bağlı. Durum böyle olunca pil unsuru birçok kişi için önemli bir hal alıyor.

Dolaysıyla tercihimizi yüksek kapasiteli telefonlardan yana kullanıyoruz.  Buna rağmen yine de o pil kapasitesi bize yetmiyor. Peki bu durumda nasıl bir çözüm geliştirilmeli? Ne yapılmalı?

Çözüm

En etkili çözüm kuşkusuz  Powerbank’lere ya da diğer adıyla taşınabilir pillere başvurmak. Ama başvurduğumuz bu ürünler gerçekten de “taşınabilir” olmaları çok önemli. Tasarımdan ağırlığa kadar pek çok irili ufaklı detay dikkat edilmeli. Eğer mini bir cüzdan boyutlarında Powerbank’iniz varsa (ya da almayı düşünüyorsanız), bunu pantolonunuzun arka cebinde de rahatlıkla taşıyabilirsiniz örneğin. Eğer kapasite olarak daha yüksek bir pil tercih ettiyseniz, daha ağır ve kalın olması muhtemeldir, ki bu gibi durumlarda da ceket iç cebiniz ya da ufak çantanızda taşımanız daha sağlıklı olacaktır.

Tabii bu ürünleri alırken yalnızca tasarım ve kapasitelerine değil, başka neler sunduklarına da bakmak önemli. Mesela, hızlı şarj desteği var mı? Yalnızca Android’i mi destekliyor? Üzerinde mini bir fener de var mı ve en önemlisi de bu ürünler güvenli mi?

Bu yazımızda sizlere TTec’in ReCharger serisine mensup üç powerbank’inden söz edeceğiz

TTec ReCharger 5000mAh powerbank

Mini bir cüzdan boyutlarında olan bu cihaz, yanlardan kıvrımlı olarak tasarlanmış. Ön yüzeyi parlak plastik, yanları ve arkası ise mat. Üzerinde bir adet güç tuşu, bir adet microUSB ve bir adet de USB girişi var. Ayrıca şarj seviyesini kontrol etmeniz için dört adet minik LED de bulunmakta. Kutudan ufak bir microUSB kablosu çıktığını da belirtelim. Ürün, yaklaşık 5 saatte tamamen şarj olabiliyor. Eğer 2500mAh pili olan bir telefonunuz varsa, bu ürünle telefonunuzu 2 kez yüzde yüz olarak şarj edebilirsiniz. Boyutları itibarıyla bu cihazı ön ve arka cebinizde de rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

TTec ReCharger 10000mAh powerbank

Tasarım çizgisi itibarıyla ilk üründen farklı değil. Tabii ona kıyasla daha kalın ve ağır. 10000mAh pil demek, örneğin 4000mAh pile sahip telefonunuzu 2 buçuk kez şarj edebileceğiniz anlamını taşıyor. İlk ürüne kıyasla bir diğer önemli bir farkı ise, bu üründe bir microUSB’nin yanında iki tane de USB çıkışı bulunuyor. Böylece aynı anda birden fazla cihazı şarj edebilirsiniz. Yalnız, ürünün kutusundan bir tane microUSB kablosu çıktığını da belirtelim. Bir diğer fark ise, 10000mAh bu pilin 2.1A hızlı şarj desteği sunması. Böylece ürünü yaklaşık 7 saatte tamamen şarj edebiliyorsunuz.

TTec ReCharger 20000mAh powerbank

Evet, gerçekten de büyük ve ağır bir ürün, ama tam 20000mAh! Eğer kamp yapmaya ya da bir doğa gezisine gidecekseniz, bir festival ya da farklı bir gezi programınız varsa, çantanızda böyle bir ürün kesinlikle olmalı. Bu ürünle telefonunuzu ya da tabletinizi günlerce şarj edebilirsiniz. 2.1A hızlı şarj desteği ve 2 tane de USB çıkışı bulunuyor. Aynı anda iki cihazı şarj etmek için farklı bir microUSB kabloya daha ihtiyacınız var. Ürün, yaklaşık 17 saatte tamamen şarj oluyor ve sonrasında günlerce elektriksiz bir ortamda kalsanız da sorun değil.

Üç ürünün de tasarım çizgisi birbirine benzer. Üçünün de gerekli güvenlik standartları doğrultusunda üretildiği ve uzun ömürlü kullanım sundukları belirtiliyor. Tabii ki üç ürünle de yalnızca Android değil, iOS işletim sistemli cihazları şarj edebilirsiniz. Lakin bu gibi durumlarda, bu cihazların kutularından çıkan microUSB kablolar işinize yaramayacaktır.

TTEC Powerbank ürün ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın