TP-Link Gigabit Powerline Starter Kit: Kompakt tasarım, tak çalıştır

0

TL-PA7017 KIT,  kompakt tasarıma sahip ve tak çalıştır özelliğine sahip bir Powerline ürünü. Elektrik tesisatınızı Gigabit ağına dönüştüren bu ürün kesintisiz ve yüksek kalitede bir deneyim sunuyor.

TP-Link, ağ çözümleri için en çok tercih edilen markalardan bir tanesi. Firma, pek çok farklı amaca hizmet edebilecek, pek çok farklı üründen oluşan geniş bir yelpazeye sahip. Bugün bahsedeceğimiz ürün ise, elektrik hattı üzerinden ( Powerline ) Gigabit bağlantıyı tercih eden kullanıcılar için.

Powerline

Elektrik Kablo Tesisatınızı genişletin

TL-PA7017 KIT’in  kutusunu açtığınızda 2 Powerline adaptör ve 2 tane de Ethernet kablosu yer alıyor. Ethernet kabloların her biri 2 metre civarında olması iyi düşünüldüğünü söylemeliyiz. Raf ya da set üstündeki akıllı televizyon, konsol ya da dizüstü PC’leriniz için yeterli bu uzunluk yeterli.

Powerline

Powerline adaptörlere baktığımızda ise, avuç içinde neredeyse kaybolacak kadar ufak boyutlarda olduğunu söylemeliyiz. Başarılı bir ergonominin yanı sıra bu ürünler oldukça da  şirin görünüyorlar. Kurulumu kolaylaştırmak için ise iki adaptörün üzerinde pair tuşu, yani eşleştirme tuşu yer alıyor. Bu tuşlara basarak Gigabit ağınızı saniyeler içinde kurmuş oluyorsunuz. . Ek olarak, ikisinde de 3 tane mini led bulunuyor, bu sayede güç ve bağlantı gibi detayları da takip edebiliyorsunuz.

Tak ve çalıştır

Ürünü birkaç dakika içinde eşleştirip çalıştırmak oldukça kolay. Birbirine yakın mesafelerde prizlere bağlayın sonra sırayla “pair” tuşuna 1 saniye basın yeter. İki adaptörde bu işlemi yapmanız gerekiyor.  İlkine 1 saniye basılı tuttuktan sonra diğerine de 2 dakika içinde 1 saniye basılı tutmanız yeterli oluyor ve eşleşme sağlanıyor. Burada dikkat etmeniz gereken bir nokta adaptörleri ayrı prizlere takmanız. Hatta daha iyi performans alabilmek için çoklu prizlere bu ürünleri bağlamayın.

Powerline

Bundan sonra, 1 adaptörü ethernet kablosu aracılığıyla router’ınızın LAN portuna, diğerini de bağlamak istediğiniz elektronik cihazınıza yakın mesafedeki prize takmanız gerekiyor. Sonra da bu adaptöre de ethernet kablosu bağlıyorsunuz ve onu da istediğiniz cihaza takıyorsunuz. Böylece 1 gigabit’e kadar hızın mümkün olduğu bağlantıyı elde ediyorsunuz.

Bir diğer deyişle, internet sağlayıcınızın size sunduğu en yüksek hızı, ev ya da ofisinizin farklı, router’a uzak olan bir noktasında bile performans kaybı olmadan elde edebiliyorsunuz.
Burada 300 metrelik bir mesafeye kadar söz ediliyor, ki bu da çok katlı ofis ya da çok katlı evlerde rahat kullanım anlamını taşıyor.

Powerline

Dikkat etmeniz gereken diğer bir konu. Bu ürünler tek bir elektrik hattı üzerinden haberleşme sağlıyorlar. Üst kattaki komşunuza ikinci adaptörü taktığınızda bağlantı sağlanmamış olur.

Oyunları ve filmleri, kesintisiz ve yüksek kalitede deneyimleyin

Gigabit ağı sayesinde, yüksek grafik kalitesine sahip ve iyi internet bağlantısı gereksinimi bulunan online oyunları oynayabiliyorsunuz, PC’niz ya da akıllı televizyonunuz üzerinden yüksek çözünürlüklü dizi ve filmleri rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Powerline

Ek olarak, daha fazla adaptör alınırsa, daha geniş tek bir ağ da oluşturulabilir. Bunu da belirtelim. Ürünün Tüm HomePlug AV ve AV2 Standart Powerline adaptörleri ile uyumlu olduğunu da eklemekte fayda var. Yani bu ürünler rahatlıkla genişleyebiliyor.

Üründe beğendiğimiz bir özellik ise güç tasarruf moduna da sahip olması. Kullanımı bitirdiğiniz an, otomatik olarak normal “Çalışma” modundan “Güç Tasarrufu” moduna geçerek enerji tüketimini% 85’e kadar azaltabiliyor.

TP-Link  ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın