TP-Link Tapo L510E : Akıllı Wi-Fi Ampul

0

TP-Link Tapo L510E ile özel zaman dilimlerini ayarlayın, parlaklık düzeyini belirleyin ve evde yoksanız bile evdeymişsiniz hissini uyandırın.

Artık tam anlamıyla teknoloji çağında yaşıyoruz denebilir.  Etrafımıza baktığımızda pek çok cihaz “akıllandı” ve hem gündelik yaşantımız hem de profesyonel yaşantımızda bize ister istemez eşlik ediyorlar.

Özellikle de akıllı telefonlar, elimiz – ayağımız olduüu bir gerçek. Birçoğumuz pek çok farklı noktada onlardan yardım alıyoruz. Hal böyle olunca , bu akıllı cihazlarla iletişime geçerek daha fazla fayda sunan elektronik ürün yelpazesi ile tanışıyoruz.

Tapo L510E

TP-Link genellikle internet ve kablosuz ağ performanslarına yönelik hazırladığı ürünlerle adından söz ettirir. Bu incelememizde ise daha farklı bir ürününden, Tapo L510E model akıllı ampulünden söz edeceğiz. Evet, ilk bakışta normal bir ampul, ama bildiğimiz ampullerden değil.

Bu ürünü paketinden çıkardığınızda öncelikle, Google Play Store ya da Apple AppStore’a giderek Tapo uygulamasını ücretsiz olarak akıllı telefon ya da tabletinize kurmalısınız. Sonrasında, ampulünüzü şebekeye  yerleştiriyor ve istediğiniz deneyimler doğrultusunda özelleştirme ayarlarını yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Tapo L510E

806 lümen değerde, gayet yeterli bir aydınlık düzeyi sunabilen bu ampul, Google Asistan ve Amazon Alexa sanal asistanlarıyla da uyumlu olarak çalışabiliyor. Ne için mi, tabii ki sizin sesli komutlarınız doğrultusunda hızlıca hareket edebilmek için.

60w’a eş değer bu ampul, Wi-Fi 2.4GHz kablosuz ağ aracılığı ve tabii ki uygulaması sayesinde cebinizden kontrol edilebiliyor. Diyelim ki 09:00 – 22:00 saatleri arasında evde değilsiniz. İsterseniz saat 20:00’dan itibaren ampulün yanması için ayarlama yapabilirsiniz. Böylece dışarıdan bakıldığında “evde birileri var” algısı oluşacağından hırsızlık gibi korkutucu teşebbüslerin de bir nebze önüne geçilebilir.

Tapo L510E

Öte yandan, evde olduğunuz süreçte, örneğin öğleden sonrası, gün batımı esnası ve gece saatlerine yönelik ampulün parlaklık düzeyini ayarlayabilir ve bu seviyelerin her seferinde otomatik olarak gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Film izlediğinizde ya da oyun oynadığınızda çok fazla ışığa ihtiyaç duymuyorsanız, bu gibi eğlenceli anlarınızda da ampulü düzenleyebiliyorsunuz.

Tapo L510E

Bu arada, ürünün sesli komutlarla kontrol edilebildiğini de tekrarlayalım. Hani bir zamanlar izlediğimiz bilim kurgu filmlerinde “Işığı aç, ışığı kapat” gibi sesli komutlar doğrultusunda yanıp sönen ampuller görürdük. İşte o ampuller artık evinizde ve kullanıma hazır.

Kolaylıkla “tak çalıştır” formunda faaliyet gösteren ve aynı zamanda enerji tasarrufu da sağlayan bu ampul, akıllı hale getirmek istediğiniz evinizin yeni nesil sakinlerinden bir tanesi olmaya aday.

Sonuç

Tapo L510E olduköa eğlenceli ve kolay kurulabilen bir ürün. Akıllı telefondan yönetilebilmesi önemli bir avantaj. Tapo L510E zamanlanabiliyor ve ortama göre parlaklığı ayarlayabiliyorsunuz. Fakat bu üründe farklı renk seçenekleri ayarlamak mümkün değil. Yani ortamı mavi ışıkta ayarlayamıyorsunuz.

Buna ek olarak sesli komutlarda zaman zaman zorlandığımız da olduğunu söylemek gerekiyor. Ama bu sorun üründen çok Google sesli komut uygulamasından kaynaklandığını düşüyoruz.

TP-Link  ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın