TP-Link Archer T2U Nano : Tırnağınız kadar küçük

0

Oldukça ufak boyutlarda, tırnağınız kadar, ama çok güçlü! İşte karşınızda TP-Link’in dikkat çekici kablosuz bağlantı çözümlerinden biri olan Archer T2U Nano!

Geçtiğimiz gün ofisimizde, bundan birkaç sene önce satışa sunulan, dokunmatik ekranlı bir dizüstü PC’nin formatını gerçekleştirdik. Ardından da gerekli programların kurulumu, internet bağlantısı derken pek çok detayıyla uğraştık.

Fakat Wi-Fi bağlantısı tarafında ne yazık ki biraz sıkıntı çektik. Nedeni cihazda yer alan Wi-Fi çözümü o kadar da gelişmiş değildi ve otomatik olarak tanınmıyordu. Derken, test için ofisimize gönderilen yeni ürünler arasında, Tp-Link’in AC600 Nano Wireless USB adaptörünü (Archer T2U Nano) gördük. Belki de güçlü bir kablosuz bağlantının gerekli olduğu PC’lerde böyle bir aparat kullanmak daha mantıklıydı. Bir avuç boyutunda olan kutunun içindeki cihazın boyutu neredeyse tırnağınız kadar. Evet, oldukça küçük ve şaşırtıcı! Fakat işimizi anında gördü ve takıldığımız yerden devam ettik.

Archer T2U Nano Tırnağınız kadar ufak Wi-Fi adaptörü

Bu minik adaptörü elinize aldığınızda, ufak boyutları sebebiyle tutabilmek bile zor. Hatta bir anda halı yüzeye düşürürseniz kaybedebilirsiniz bile! Windows’un yanında Mac desteği de sunan ve USB 2.0 arayüzü kullanan adaptörü PC’nize takar takmaz bağlantı performansınızda bir şeylerin değiştiğini fark etmeniz uzun sürmeyecektir. Tp-Link bu ürün için: “Takın ve unutun!” diyor. Gerçekten de, taktıktan sonra yerini unutabilirsiniz. Ufak boyutları sebebiyle diğer USB slotlarına da olumsuz etkisi olmuyor.

Archer T2U Nano

Ürünün desteklediği kablosuz standartları sıralamamız gerekirse:

IEEE 802.11ac, IEEE 802.11a, IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b.

Bunun anlamı, güncel ve yüksek hızlı Wi-Fi teknolojilerini eski PC’lerinizde dahi kullanabilmenize yardımcı olması. 2.4GHz ve 5GHz olmak üzere çift band desteği sunan adaptör, günümüz internet kullanıcı profillerine uygun düzeyde diyebiliriz. Zira 2.4GHz bandındayken web siteleri arasında performansı yüksek gezintilere çıkabilir, 5GHz bandında da iyi grafiklere sahip ve iyi bağlantı hızı gereksinimi duyan online oyunları rahatlıkla oynayabilirsiniz. Ek olarak, 4K çözünürlüklü içeriklerin yaygınlaştığını ve online servisler üzerinden dizi ve film izleme tercihinin de arttığını göz önüne alırsak, bu tip bir Wi-Fi adaptör ile yüksek görüntü ve ses kalitesini kesintisiz olarak elde edebilirsiniz.

Tabii şunu da unutmamak gerekli. Bu tip bir üründen iyi bir performans almak için evinizdeki internet bağlantı hızınız ve modeminizin de verimli olması gerekiyor. Sonuçta bu cihaz sayesinde, ortamdaki yüksek bağlantı hızından en verimli şekilde yararlanabiliyorsunuz, mevcut internet altyapınızı güçlendirmiyor yani.

Archer T2U Nano

Mobil kullanımınız için de tercih edebilirsiniz

Seyahat ediyor olabilir, iş toplantısına gidiyor olabilir ya da arkadaşlarınızla buluşmak için bir cafe tercih etmiş olabilirsiniz. Günümüzde hemen her mekânda internet bağlantısı mevcut ve Wi-Fi aracılığıyla bağlanabiliyoruz. Lakin, özellikle halka açık mekânlarda, bağlantı hızları pek de iyi olmuyor. Bunda tabii ki mekânda sunulan internet hızı kadar cihazınızın bağlantı kapasitesinin de payı büyük. Archer T2U Nano sayesinde kendi elinizi oldukça güçlü hale getirmiş oluyorsunuz. Hem farklı bir Wi-Fi ağı ile karşılaştığında, özellikle hareket halindeki kullanımlar için otomatik bağlantı imkânı da mevcut. Bu da kopma sorunlarının önlenmesi demek.

Sonuç

Toparlamak gerekirse, kolay bir kuruluma sahip ve WPA/WPA2 şifreleme standartları sayesinde güvenli de bir kullanım sunan Archer T2U Nano, ülkemizde 100 TL fiyat etiketiyle bulunabiliyor.

TP-Link  ailesi hakkında detaylı bilgi ve satın almak için buraya tıklayın

Cevap bırakın