TikTok yeni özellikleri üzerinde çalışıyor

0

Dünyanın en popüler uygulamaları arasında bir süredir sayılan TikTok yeni özellikler geliştiriyor. Bu özellikler arasında avatar oluşturma, canlı sesli akış ve çok daha fazlası var. Sosyal medya uygulamalarının özellikleri üzerine çalışmalar yapan Matt Navarra, TikTok’un üzerinde çalıştığı bazı özellikleri duyurdu.

TikTok yeni özellikler geliştiriyor: İşte elimizdeki bilgiler

Dünyanın pençesinde olduğu koronavirüs salgınıyla beraber telefondaki uygulamalara olan rağbet arttı. Haliyle TikTok gibi yükselişte olan uygulamalar da yeni milyonlarca kullanıcı kazandı. Bu kapsamda uygulama kullanıcı sayısını artırırken özelliklerini de geliştirmeyi ihmal etmiyor. Matt Navarra tarafından keşfedilen özellikler arasında avatar oluşturma, anahtar kelimeleri filtreleme, yeni grup sohbetleri, yalnızca sesli canlı yayınlar ve ekran paylaşımlı canlı yayınlar gibi kullanışlı özellikler var.

TikTok yeni özellikler geliştiriyor

Bu özellikler arasında en dikkat çekeni elbette pek çok uygulamanın da sunmaya başladığı kullanıcıların kendi avatarlarını oluşturma. Snapchat’te uzun bir süredir olan Bitmoji Avatar özelliği TikTok tarafına da geliyor. Kullanıcılar bu kapsamda isterlerse kendilerine benzeyen avatarlar oluşturabilecek.

TikTok’a eklenmesi beklenen diğer özelliklerden biri olan anahtar kelime filtreleme adı üstünde belirli hashtag’leri ve kategorileri aramak üzere kullanılabiliyor. Bu özellik tıpkı Twitter’daki gibi olacak. Canlı ses akışı özelliğinde ise kullanıcıların canlı yayına geçtiğinde yalnızca seslerini kullanmalarına olanak sağlanmış olacak.

TikTok’un algoritması nasıl işliyor: Hangi bilgileri kullanıyor?

Cevap bırakın